Mr Kropka

Mr Kropka

Kropka jest autorem scenariuszy produkcji kinowych, telewizyjnych i filmów animowanych. Ostatnimi laty specjalizuje się w animacji międzynarodowej i pisze na jej temat. Od 2013 roku organizował i był kuratorem kilku poświęconych animacji wydarzeń na całym świecie, w tym rozmaitych festiwali, m.in. Etiuda & Anima, Stoptrik, Animateka, Animasivo, Piccolo Festival Animazione, Zubroffka. Wykładał na temat animacji i jej historii, był też członkiem jury festiwalu Animateka w 2017 roku i PFA w 2018 roku. Ponadto organizował pojedyncze pokazy w centrach kultury i inicjował współpracę między festiwalami dla dobra pasji, która je łączy: animacji. 

Prawdopodobnie to jego niezależność i skłonność do przekraczania granic sprawiły, że poważnie myślał o stworzeniu w Bergen, w Norwegii, festiwalu ReAnima. W jego przekonaniu ReAnima to kulturalna, artystyczna przestrzeń sprzyjająca świeżemu spojrzeniu i nowoczesnemu dialogowi o zasięgu globalnym.

Kiedy nie pracuje jako kurator programów filmów animowanych, pisze o animacji lub kręci filmy o animacji, lub produkuje animowane filmy krótkometrażowe, lub ogląda animacje, lub dobrze się bawi w alternatywnej rzeczywistości animowanej. Nuda!