Kropka (aka J. S. Álvarez)

Kropka (aka J. S. Álvarez)

Jest autorem scenariuszy produkcji kinowych, telewizyjnych i filmów animowanych. Ostatnimi laty specjalizuje się w animacji międzynarodowej i pisze na jej temat. Od 2013 roku organizował i był kuratorem kilku poświęconych animacji wydarzeń na całym świecie, w tym rozmaitych festiwali, m.in. Etiuda&Anima, StopTrik, Animateka, Animasivo, Piccolo Festival Animazione, Żubroffka.

Wykładał na temat animacji i jej historii, był też członkiem jury festiwalu Animateka w 2017 roku, PFA w 2018 roku oraz Warszawskiego Festiwalu Filmów Animowanych w 2020 roku. Ponadto organizował pojedyncze pokazy w centrach kultury i inicjował współpracę między festiwalami dla dobra pasji, która je łączy: animacji.

Prawdopodobnie to jego niezależność i skłonność do przekraczania granic sprawiły, że poważnie myślał o stworzeniu w Bergen, w Norwegii, festiwalu ReAnima. W jego przekonaniu ReAnima to kulturalna, artystyczna przestrzeń sprzyjająca świeżemu spojrzeniu i nowoczesnemu dialogowi o zasięgu globalnym.

Kiedy nie pracuje jako kurator programów filmów animowanych, pisze o animacji lub kręci filmy o animacji, lub produkuje animowane filmy krótkometrażowe, lub ogląda animacje, lub dobrze się bawi w alternatywnej rzeczywistości animowanej. Nuda!