Fot.

ANIMOCJE 2016 (dzień 4 – 21.04)

2016.04.20

Numer cztery to wyjątkowa animocjowa liczba. Do tylu na mackach doliczy nasz ulubiony głowonóg – ośmiornica Barbara (na tegorocznym spocie do sześciu). Natomiast czwarty dzień przyniesie niezliczoną ilość festiwalowych atrakcji.  

WARSZTATY KOŁA GOSPODYŃ MIEJSKICH

SZYDEŁKOWE BARBARY

Skrzynka na bajki, godz. 17:00

wstęp – 20 zł

obowiązują zapisy: dominika.kiss-orska@mck-bydgoszcz.pl

Jednym ze zwiastunów wiosny jest dojrzewający w ogródkach rabarbar, a także widoczny w przyrodzie urodzaj Barbar. Tego urodzaju będziemy mogli doświadczyć, a nawet wziąć w nim udział, a to za sprawą animocjowych warsztatów Koła Gospodyń Miejskich, których uczestniczki i uczestnicy tworzyć będą szydełkowe macczaste mięczaki. Wytwory ich wyobraźni, rąk i szydełek zostaną przekazane pacjentom szpitalnego oddziału neonatologii.  

II POKAZ FILMÓW KONKURSOWYCH

Kino Orzeł/MCK, godz. 18:00

bilety – 2 zł

posiadacze karnetów – wstęp wolny

(prosimy o odebranie w kasie MCK darmowych wejściówek)

II pokaz filmów konkursowych zaprezentuje nam kolejnych kandydatów do Bydgoskiej Nagrody za Najlepszy Film Animowany. W ramach czwartkowego bloku zobaczymy 11 propozycji z Chorwacji, Słowacji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Kanady, USA, Meksyku, Niemiec i Polski. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tegorocznymi kandydaturami i wzięcia udziału w Plebiscycie Publiczności.  

MALEŃKA ZE SKLEPU RYBNEGO

+ SPOTKANIE Z JANEM BALEJEM I MICHAELEM CARRINGTONEM

Kino Orzeł/MCK, godz. 19:30

bilety – 5 zł

posiadacze karnetów – wstęp wolny

(prosimy o odebranie w kasie MCK darmowych wejściówek)

Kulminanimacyjnym punktem czwartkowego programu będzie seans niezwykłej produkcji w realizacji dwóch członków tegorocznego jury – Jana Baleja i Michaela Carringtona. „Maleńka ze sklepu rybnego” to hipnotyzująca opowieść o córce Króla Mórz, która wraz z rodziną zostaje zmuszona do opuszczenia wodnego królestwa i zamieszkania pośród ludzi. Wtedy w jej monotonne życie w skromnym sklepie rybnym wkracza przystojny młodzieniec, który skradnie serce Maleńkiej. Władających czeskim bądź angielskim zapraszamy na oficjalną stronę filmu: www.malazrybarnyfilm.cz. Film prezentowany będzie w wersji z polskimi napisami dzięki uprzejmości Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Prosimy koniecznie wytrwać napisy końcowe, gdyż po seansie zapraszamy na spotkanie z naszymi honorowymi gośćmi – Janem Balejem i Michaelem Carringtonem. Poprowadzi je Jarosław Jaworski.  

KONCERT TERRIFIC SUNDAY

Kawiarnia Szpulka/MCK, godz. 22:00

bilety – 10 zł (przedsprzedaż)/15 zł (w dniu koncertu)

posiadacze karnetów – wstęp wolny

(prosimy o odebranie w kasie MCK darmowych wejściówek)

Animocjowy Terrific Thursday zamknie występ poznańskiej formacji Terrific Sunday. Wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej proponuje alternatywne brzmienie w rockowym tego słowa znaczeniu. Koncert odbędzie się w klimatycznej atmosferze Kawiarni Szpulka (MCK).  

 

21.04.2016, czwartek

17.00, Skrzynka na bajki (ul. Gdańska 22), Koło Gospodyń Miejskich: szydełkowe Barbary; zapisy: dominika.kiss-orska@mck-bydgoszcz.pl, wstęp 20 zł, bilety do nabycia w MCK-u

18.00, Kino Orzeł/MCK, II pokaz filmów konkursowych, wstęp 2 zł

19.30, Kino Orzeł/MCK, „Maleńka ze sklepu rybnego”; spotkanie z Janem Balejem i Michaelem Carringtonem, prowadzenie: Jarosław Jaworski, wstęp 5 zł

22.00, Szpulka MCK, koncert Terrific Sunday, wstęp: przedsprzedaż – 10 zł; sprzedaż w dniu koncertu – 15 zł, posiadacze karnetów na Animocje – wstęp wolny