Fot.

ANIMOCJE 2016 (dzień 7 – 24.04)

2016.04.23

Dzień ostatni. Kręci się łezka w ośmiorniczym oku. Zmęczona, acz spełniona Barbara już myśli o przyszłorocznym spotkaniu. Kolejny rok przemierzać będzie przestwór oceanu, w poszukiwaniu rysunkowych światów, malowanych krajobrazów, wycinankowych krain, lalkowych bohaterów i plastelinowej przygody. Intensywny tydzień zasługuje jednak na pełne wrażeń ukoronowanie. I choć z tego miejsca żegnamy się już z animocjową widownią, siódmy dzień FFA Animocje, to będzie jedyne w swoim rodzaju „do widzenia”.  

MAŁE ANIMOCJE

Kino Orzeł/MCK, godz. 11:00, Pionierzy animacji lalkowej dla dzieci

Kino Orzeł/MCK, godz. 15:00, Phantom Boy

bilety – 5 zł

posiadacze karnetów – wstęp wolny

(prosimy o odebranie w kasie MCK darmowych wejściówek)

Tegodniowy program zdominują produkcje dla dzieci. W ramach cyklu Małe Animocje rosnący animaniacy zobaczą dwie propozycje. Pierwszą (godz. 11:00) będzie zestaw animacji przybliżający fundamenty animacji lalkowej dla dzieci. Poznamy 6 niestarzejących się perełek z filmografii pionierów tej techniki. Druga (godz. 15:00) to superbohaterska animacja Jean-Loupa Felicioli i Alaina Gagnola (twórców „Kota w Paryżu”), opowieść o chłopcu obdarzonym supermocami, który pomaga przykutemu do wózka policjantowi w ściganiu przestępców. Choć 6. Festiwal Filmów Animowanych Animocje przechodzi powoli do historii, w ciągu roku Miejskie Centrum Kultury regularnie i serdecznie zaprasza na seanse cyklu Małe Animocje.  

ANIMOCJE Z WYMYWAMMY

SPEKTAKL INSPIROWANY FILMAMI ANIMOWANYMI

Kino Orzeł/MCK, godz. 19:00

bilety – 10 zł

posiadacze karnetów – wstęp wolny

(prosimy o odebranie w kasie MCK darmowych wejściówek)

Każdy festiwal musi się jakoś zakończyć. Ostatnią kropką ostatniego zdania epilogu Animocji 2016 będzie jakże mocny filmowo-teatralny akcent. Festiwalowiczów pożegna bowiem teatr improwizacyjny wymyWammy, czyli 6 zupełnie różnych dziewcząt tworzących na scenie, na żywo, na gorąco energetyczny wulkan w stanie czynnym. Tym razem sekstet zaimprowizuje do wybranych filmów animowanych. Wszystko zatem może się zdarzyć!  

 

24.04.2016, niedziela

11.00, Kino Orzeł/MCK, małe Animocje: „Pionierzy animacji lalkowej dla dzieci” – zestaw filmów krótkometrażowych dla dzieci, wprowadzenie: Monika Grabarek, wstęp 5 zł

15.00, Kino Orzeł/MCK, małe Animocje: „Phantom Boy”, dla dzieci powyżej 9 r.ż., wstęp 5 zł

19.00, Kino Orzeł/MCK, Animocje z wymyWammy: spektakl inspirowany filmami animowanymi, wstęp 10 zł