Fot.

Barbara twarzą nowej kampanii!

2021.02.10
Ośmiornica Barbara została twarzą kampanii realizowanej przez MCK w Bydgoszczy, w której zachęca do dbania o swoje ciało i ducha w trakcie pandemii COVID-19.

Pomysł na akcję #JakBarbara zrodził się z potrzeby wprowadzenia odrobiny pozytywnego przekazu do przestrzeni publicznej oraz mówienia o zasadach bezpieczeństwa w odmienny sposób i językiem innym niż ten powszechnie obecnym w mediach.  Kampania zwraca uwagę na rolę kultury w naszym codziennym życiu w pandemii. W zabawny sposób zachęca także do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa ukazując patenty Barbary na pandemię w serii krótkich filmów animowanych.  

W poszczególnych „scenkach z życia” widzimy, jak radzi sobie w obecnej rzeczywistości. Barbara dba o swoje macki. Dezynfekuje każdą z osobna bardzo dokładnie, powodując przy tym niejednokrotnie kolejki do kasy. Nie boi się maseczki, także tej kosmetycznej. Dba o swoją formę fizyczną, nie stroni od małych przyjemności, a podczas “narodowego lockdownu” karmi swoją głowę kulturą oglądaną... online. 

Filmy powstały w technice plastelinowej. Ich autorką jest animatorka Monika Kuczyniecka, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Przy pomocy plasteliny i w połączeniu z techniką poklatkową, kreuje barwne, pulsujące życiem filmowe światy. Ma na koncie animowane teledyski m.in. dla Renaty Przemyk, Bajzla, Jerza Igora, Czesława Mozila, Voo Voo i zespołu Dagadana.

Kampania #jakBarbara obejmie działania w mediach społecznościowych (FB, YouTube, Instagram). Dodatkowo wzbogacona zostanie o kreacje, które niebawem pojawią się na bydgoskich ulicach. Po “odmrożeniu” kin, spoty z Barbarą emitowane będą także na ekranie MCK-owegokina Orła.

 

Ciekawi, jaki jest sposób Barbary na zarazę? Zobaczcie: