Fot.

Kto będzie oceniał Animocjowe filmy? Poznajcie 3 składy JURY tegorocznych Animocji.

2024.03.09

Jak to bywa na festiwalach, a Animocje nie są wyjątkiem, rozdajemy nagrody. Przy okazji 13. edycji rozdamy ich co najmniej kilka, a o tym do kogo trafią decydować będzie 9 osobistości, które tworzą 3 składy jurorskie.

W Jury zasiądą: Britt Raes - wybitna belgijska reżyserka, ilustratorka i scenarzystka, Wiktor Stribog - niezależny twórca multimedialny, autor animacji, muzyki i teledysków oraz Krzysztof “Freeze” Ostrowski - bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, kojarzony ze sceną elektroniczną.

Już drugi rok z rzędu mamy przyjemność gościć w naszych progach ZEF Zespół Edukatorów Filmowych, który w tym roku w kobiecym składzie: Katarzyna Jaruszewicz-Kot, Dominika Zielińska i Kamila Szwarc wręczy Nagrodę ZEF w Konkursie Filmów dla Dzieci i Młodzieży.

Co roku na festiwalu dajemy także szansę młodym, zainteresowanym animacją osobom, by zostały Jurorami i wyłoniły tym samym jednego z laureatów Konkursu Międzynarodowego. W tej edycji w Junior Jury zasiądą: Marcelina Łachowska z IX LO, Sebastian Zieliński z Liceum Plastycznego i Wojciech Hofman z „Elektronika”

Więcej informacji o Jurorach 13. Animocji - TUTAJ.