Fot.
Dariusz Gackowski
< Wiadomości

Lista filmów zakwalifikowanych do konkursów w ramach 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animocje

2020.02.25
Do tegorocznej edycji konkursu w ramach MFFA Animocje zostały zgłoszone 752 filmy z 65 krajów i 6 kontynentów.

Twórcy jak co roku zaskoczyli nas różnorodnością poruszanych tematów, wykorzystywanych technik i wyobraźnią widoczną w wykreowanych przez nich światach. Nasi selekcjonerzy wybrali ostatecznie 89 filmów, które pokażemy w 3 kategoriach: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Filmów dla Dzieci i Do-grywka. Laureatów tegorocznych konkursów, których wybiorą jurorzy i widzowie, poznamy 25 kwietnia, podczas zamknięcia Festiwalu, któremu będzie towarzyszyć koncertem do filmów animowanych.

Konkurs Międzynarodowy

  • Acid Rain, Tomek Popakul, Polska / Poland, 2019, 26’16’’
  • Ahead, Ala Nunu Leszyńska, Wielka Brytania, Portugalia / UK, Portugal, 2019, 5’20’’
  • Apfelmus, Alexander Gratzer, Austria, 2019, 6’51’’
  • Au large / Away, Mathilde Pepinster, Belgia / Belgium, 2019, 5’51’’
  • Ballerina, Steven Subotnick, USA, 2018, 4’30’’
  • Castle, Ryotaro Miyajima, Japonia / Japan, 2019, 5’
  • Dcera / Daughter, Daria Kashcheeva, Czechy / Czech Republic, 2019, 14’50’’
  • Deszcz / Rain, Piotr Milczarek, Polska / Poland, 2019, 5’
  • Dont Know What, Thomas Renoldner, Austria, 8’7’’
  • Dutchgaria, Capucine Muller, Belgia / Belgium, 2019, 12’24’’
  • Finity Calling, Jasper Kuipers, Holandia / Netherlands, 2018, 15’2’’
  • Freeze Frame, Soetkin Verstegen, Belgia, Niemcy / Belgium, Germany, 2019, 5’
  • Grandad was a romantic, Maryam Mohajer, Wielka Brytania / UK, 2019, 4’35’’
  • Heatwave, Fokion Xenos, Grecja, Wielka Brytania / Greece, UK, 2019, 7’14’’
  • Kohannia / Deep Love, Mykyta Lyskov, Ukraina / Ukraine, 2019, 14’
  • L'heure de l'ours / And Then The Bear, Agnès Patron, Francja / France, 2019, 13’52’’
  • Lidérc úr / Mr. Mare, Luca Tóth, Węgry, Francja / Hungary, France, 2019, 19’28’’
  • Marbles, Natalia Spychała, Polska / Poland, 2019, 5’32’
  • Memorable, Bruno Collet, Francja / France, 2019, 12’3’’
  • Miazmat, Klaudiusz Wesołowski, Polska / Poland, 2018, 4’6’’
  • Photons, Martyna Koleniec, Polska / Poland, 2019, 4’53’’
  • Polowanie na Tygrysa / Tiger hunt, Maciej Buchwald, Polska / Poland, 2018, 2’23’’
  • Repasse-moi / Iron me, Ivan Rabbiosi, Francja / France, 2019, 9’46’’
  • Rok / Year, Małgorzata Bosek-Serafińska, Polska / Poland, 2018, 11’44’’
  • The Flood Is Coming, Gabriel Böhmer, Wielka Brytania / UK, 2018, 9’03’’
  • The Opposites Game, Lisa LaBracio & Anna Samo, USA, 2019, 4’45’’
  • Tiivad / The Wings, Riho Unt, Estonia, 2020, 12’28’’
  • Udahnut zivot / Imbued Life, Ivana Bosnjak & Thomas Johnson, Chorwacja / Croatia, 2019, 12’20’’
  • Warum Schnecken Keine Beine Haben / Why Slugs Have No Legs, Aline Höchli, Szwajcaria / Switzerland, 2019, 10’44’’
  • Wczoraj wyrósł mi przyjaciel / Yesterday I grew afriend, Adrianna Matwiejczuk, Polska / Poland, 2020, 8’10’’

Konkurs filmów dla dzieci

Przedszkola
  • Baba Yaga y Malyshka / The Witch & the Baby, Evgenia Golubeva, Rosja / Russia, 2020, 4’45’’
  • C'est moi le plus fort / I’m the Strongest, Anais Sorrentino & Arnaud Demuynck, Francja, Belgia / France, Belgium, 2018, 5’51’’
  • Cycle, Sophie Olga de Jong & Sytske Kok, Holandia / Netherlands, 2018, 2’15’’
  • Dobroe serdtse / Good Heart, Evgeniya Jirkova, Rosja /Russia, 2018, 5’12’’
  • Krecia robota / The mole and the gardener, Magdalena Pilecka, Polska / Poland, 2019, 2’35’’
  • Little Grey Wolfy. Summer Party, Natalia Malykhina, Norwegia / Norway, 2019, 6’33’’
  • Na lanýže! / Truffles, Katerina Karhankova & Alexandra Majova, Czechy / Czech Republic, 2019, 7’
  • Odeyalko / Blanket, Marina Moshkova, Rosja / Russia, 2020, 5’36’’
  • Słońce i woda / Sunshine and Water, Wojtek Wawszczyk, Polska / Poland, 2019, 1’24’’
  • Splyushka, Ruslan Sinkevich, Rosja / Russia 2018, 3’23’’
  • Tri kota / Kid-E-Cats, Dmitry Vysotsky, Rosja / Russia, 2019, 5’10’’

klasy I-III
  • Assim Mas SemSer Assim / So But Not So, Pedro Brito, Portugalia / Portugal, 2019, 10’25’’
  • C'est moi leplus beau / I am so Handsome, Anais Sorrentino & Arnaud Demuynck, Francja, Belgia / France, Belgium, 2018, 5’19’’
  • Coeur Fondant / Melting Heart Cake, Benoît Chieux, Francja / France, 2019, 11’20’’
  • El Capuli, Carlos Sosa, Ekwador / Ecuador, 2019, 10’40’’
  • Maré / Tide, Joana Rosa Bragança, Portugalia / Portugal, 2019, 14’6’’
  • Mare Monstrum, Lucia Hernandez, Àngel Estois & Mercè Sendino, Hiszpania / Spain, 2019,5’29’’
  • Paper Kite, Assia Kovanova, Bułgaria / Bulgaria, 2019, 8’20’’
  • Saturday's Apartment, Jeon Seungbae, Korea Południowa / South Korea, 2018, 7’

klasy IV-VI
  • Eaten, Mohsen Rezapour, Iran, 2019, 7’20’’
  • Fale Eteru / Ether Waves, Agata Perszutów, Polska / Poland, 2019, 5’55’’
  • Island, Mengqian Chen, Francja / France, 2019, 8’28’’
  • Le poissonfidèle / The Faithful Fish, Atelier Collectif (koordynacja / coordination: William Henne), Belgia / Belgium, 2019, 7’40’’
  • Matches, Géza M. Tóth, Węgry / Hungary, 2019, 11’25’’
  • Mimi, Lisa Fukaya, Dania / Denmark, 2018, 4’17’’
  • O Peculiar Crimedo Estranho Sr Jacinto / The Peculiar Crime of Oddball Mr Jay, Bruno Caetano, Portugalia / Portugal, 2019, 10’50’’
  • Pool, Islena Neira & Benoît Michelet, Francja / France, 2019, 4’40’
  • Przygody Smoko-Orło-Dino-Wampira / Adventures of the Dragon-Eagle-Dino-Vampire, Wojtek Wawszczyk, Polska / Poland, 2019, 2’53’’
  • Skříňostroj doktora Steina / The Incredible Wardrobegadget of Dr. Stein, Gabriela Plačková, Czechy / Czech Republic, 2019, 14’56’’
  • Têtard / Tadpole, Jean-Claude Rozec, Francja / France 2019, 13’40’’

Do-grywka (film z największą ilością głosów publiczności wejdzie do konkursu międzynarodowego)

  • Autour de l'escalier / Around the stairway, Die Wimmelgruppe (collective), Szwajcaria / Switzerland, 2019, 5’
  • Deady Freddy, Alicia Eisen, Kanada / Canada, 2019, 10’13’’
  • Domus, Delphine Priet-Mahéo, Francja / France, 2019, 9’10’’
  • Good Intentions, Anna Mantzaris, Wielka Brytania / United Kingdom, 2018, 8’35’’
  • Gravedad / Gravity, Matisse Gonzalez, Niemcy / Germany, 2019, 10’35’’
  • He Can’t Live Without Cosmos, Konstantin Bronzit, Rosja / Russia, 2019, 16’
  • Intermission Expedition, Wiep Teeuwisse, Holandia / Netherlands, 2019, 8’32’’
  • Kids, Michael Frei, Szwajcaria / Switzerland, 2019, 9’
  • La plongeuse / The diver, Iulia Voitova, Francja / France, 2018, 4’13’’
  • Lost Eye, Sarah Pannekoek, Holandia / Netherlands, 2019,2’11’’
  • Łowy / The Hunt, Mateusz Jarmulski, Polska / Poland, 2019,8’40’’
  • March of the thinking machines, Adi Gelbart, Niemcy / Germany, 2019, 3’41’’
  • Monsters Walking, Diego Porral, Hiszpania / Spain, 2018, 1’5’’
  • Motivi / Themes, Danijel Žeželj, Chorwacja / Croatia, 2019, 6’27’’
  • Movements, Dahee Jeong, Korea Południowa / South Korea, 2019, 10’15’’
  • Niezrozumiałki / Unclarities, Dana Danylova, Polska, Ukraina, Włochy / Poland, Ukraine, Italy, 2019, 3’53’’
  • Nigel, Natasza Cetner, Wielka Brytania, Polska / United Kingdom, Poland, 2019, 9’
  • o28, Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Meyran, Francja / France, 2019, 5’18’’
  • Oddech / Breath, Aneta Siurnicka, Polska / Poland, 2019, 1’20’’
  • Ostatnie Kino / The last Cinema, Kajetan Pochylski, Polska / Poland, 2019, 11’50’’
  • PolarBarry - Let's Break The Ice!! - Vlog #207, Wouter Dijkstra, Holandia / Netherlands, 2019, 4’37’’
  • Siódme tłoczenia / Seven pressings, Wiesława Ruta, Polska / Poland, 2019, 5’16’’
  • Śledziologia, Czyli Co Szeptucha Szepcze Do Ucha? / Herringology, or what the whisperer whispers into the ear?, Agnieszka Waszczeniuk, Polska / Poland, 2019, 7’40’’
  • Takoyaki Story, Sawako Kabuki, Japonia / Japan, 2018, 1’35’’
  • The Bill Jennings Mysteries, Alan Jennings, USA, 2019, 3’48’’
  • The hunter, Jari Vaara, Finlandia, Japonia / Finland, Japan, 2018, 5’7’’
  • Three sisters, Svetlana Andrianova, Rosja / Russia, 2019, 8’35’’
  • Tuna, Cliona Noonan, Irlandia / Ireland, 2019, 6’
  • Z czosnkowym wziełem / Garlic, dude, Zuzanna Stach, Polska / Poland, 2019, 6’11’’