Fot.

Małe Animocje na urodziny Kina Orzeł: „Nazywam się Cukinia / Życie Kabaczka” [18.03.2017 r.]

2017.02.27
26 lutego, godz.12.00, Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12-14, wstęp 5 zł
Małe Animocje na urodziny Kina Orzeł: „Nazywam się Cukinia / Życie Kabaczka”, reż. Claude Barras, 2016, 66 min., Francja, Szwajcaria, od 8 lat

Cukinia/Kabaczek nie jest nieśmiały. Jest małym, dzielnym chłopcem. Od kiedy stracił mamę, jest pewien, że jest sam na świecie. Ale tak było, zanim zaprzyjaźnił się w domu dziecka z Simonem, Ahmedem, Jujube, Alice i Béatrice. Każdy z nich przeżył jakąś bolesną historię. Wśród nich jest także Camille… Kiedy masz 10 lat, tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Możesz dowiedzieć się, jak to jest mieć paczkę przyjaciół, zakochać się, a może nawet być szczęśliwym. 

18.03. Małe Animocje 7

Nakręcony techniką animacji poklatkowej film, w którym poruszane są trudne tematy, z którymi mają kontakt dzieci — alkoholizm, nadużycia, przemoc. W niezwykle mądry i ciepły sposób film pokazuje drogę, na której dzieciaki odbudowują swoje życie i znajdują nowy, dobry dom.

18.03. Małe Animocje 8

Przebój tegorocznego festiwalu w Cannes. Film nominowany do Oscara, Złotych Globów. Czterokrotny laureat nagrody Annie (Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego). Film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami i lektorem. https://www.youtube.com/watch?v=OSth64wByak Małe ANIMOCJE - to całoroczny cykl skierowany do rodzin z dziećmi w ramach którego prezentujemy polskie i zagraniczne animacje krótko- i pełnometrażowe. Pokazy odbywają się raz w miesiącu (niedziela) w Kinie Orzeł MCK, przy ul. Marcinkowskiego 12-14.   Projekcja filmu odbywa się dzięki Présence Suisse i  Ambasadzie Szwajcarii w Polsce w ramach Miesiąca Frankofonii.

18.03. Małe Animocje Logo Suisse_małe
18.03. Małe Animocje 02.1_VAR_CMYK_PL_HOCH (1) małe