Fot.

Małe Animocje w lutym (17.02.2019 r.)

2019.02.11
Małe Animocje: "Żubr Pompik", kiermasz książek, warsztaty

🎥 godz. 12.00 Żubr Pompik (9 odcinków), reż. W. Zięba, A.P. Morawski, A. Vetter, P. Garbacz, P. Dębski, M. Kur, Polska 2017, 52 min., 3+,
wstęp: 5 zł

📖 Skrzynka na bajki - pracownia i księgarnia dla dzieci zaprasza na kiermasz książek z Żubrem Pompikiem i kilkoma innymi leśnymi bohaterami.

🎨 ok godz. 13.30 - książkowo-plastyczno-ruchowe warsztaty z bohaterami książek Tomasza Samojlika. Na warsztatach będziemy poznawać zwyczaje żubrów, tropić zwierzęta i... inne dzieci! Wybierzemy się w podróż do jednego z polskich parków narodowych, przez które wędrował Pompik z rodziną.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4+.
Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia: weronika.placzek@mck-bydgoszcz.pl
Wstęp: bezpłatny.
Prowadzenie: Piotr Kikta, Skrzynka na bajki - pracownia i księgarnia dla dzieci

🌲 O filmie:
Gdzieś w głębinach dzikiej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie żuberek Pompik, jako że w porównaniu z rówieśnikami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny jak oni. Pompik jest jednak najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć i odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, mała Polinka, która jest żubrzyczką czynu – zamiast się zastanawiać, jak coś działa, woli biegać, skakać i sama wszystkiego doświadczać. Żuberkami opiekuj ą si ę troskliwi rodzice, Porada i Pomruk, zawsze gotowi służyć pomocą, wsparciem lub... żartem!

http://zubrpompik.pl/

Serialowym postaciom głosów użyczyli:
Pompik – Antoni Pawlicki
Pomruk – Wiktor Zborowski
Porada – Agnieszka Kunikowska
Polinka – Joanna Pach-Żbikowska
Narrator – Krystyna Czubówna oraz Maciej Gudowski