Fot.

Masterclass Alexandry Ramires: BAP od środka - anatomia animowanego kolektywu

2023.03.18
Przedstawi on Wam historię studia animacji BAP. Zostanie także przeprowadzona krótka rozmowa na temat procesu produkcji filmów Água Mole (reż. Alexandry Ramires & Laury Gonçalves) oraz ELO (reż. Alexandry Ramires).

Masterclass Alexandry Ramires: BAP od środka - anatomia animowanego kolektywu.

Studio animacji BAP tworzy grupa autorów zajmujących się wyłącznie realizacją filmów animowanych. Ten masterclass przedstawi Wam jak doszło do powstania tego kolektywu i jak kroczy on swoją drogą od ponad dziesięciu lat istnienia. Zostanie także przeprowadzona krótka rozmowa na temat procesu produkcji filmów Água Mole (reż. Alexandry Ramires & Laury Gonçalves) oraz ELO (reż. Alexandry Ramires).

Alexandra Ramires

Alexandra Ramires zajmuje się animacją od 2009 roku. W 2013 roku przybyła do Porto, aby pracować w studiach animacji firmy produkcyjnej Bando Á Parte, która przerodziła się w kolektyw BAP Animation Studio. Alexandra Ramires jest jego członkiną oraz założycielką. W swojej karierze zawodowej pracowała przy filmach nagradzanych na arenie międzynarodowej. Água Mole (2017) to jej pierwszy film animowany współreżyserowany z Laurą Gonçalves, który był obecny na festiwalach w Cannes i Toronto. ELO to jej pierwszy film jako solowa reżyserka. Miał on premierę w 2020 roku i zdobył kilka nagród.

www.bapstudio.com