Fot.

Nagroda ZEF na tegorocznych Animocjach

2023.03.25

Znamy już Jury Konkursu Głównego, a teraz pora przedstawić Jury, które po raz pierwszy przyzna nagrodę w Konkursie Filmów dla Dzieci i Młodzieży - ZEF Zespół Edukatorów Filmowych w składzie: 

Agnieszka Piotrowska-Prażuch - absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, z-ca kierownika kina studyjnego Amok w Gliwicach. Zainicjowała i realizuje wiele projektów z zakresu szeroko rozumianej edukacji filmowej oraz wydarzeń filmowych dla młodych widzów. Współtworzy sukces kina Amok, które w 2013 roku otrzymało Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla Najlepszego Kina w Polsce a w 2017 roku dla Najlepszej Edukacji Filmowej w Polsce. Jurorka na międzynarodowych festiwalach filmów dla młodych widzów. Współzałożycielka Zespołu Edukatorów Filmowych (ZEF), który w 2022 ZEF został nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w kategorii Debiut roku.

Artur Lecybil - od ponad 15 lat związany z częstochowskim kinem studyjnym Iluzja, gdzie odpowiada m.in. za koordynację programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Prelegent, juror na festiwalach filmowych dla młodych widzów, koordynator prac Zespołu Edukatorów Filmowych. Organizator pokazów filmowych dla młodego widza oraz wydarzeń im towarzyszących. Wszystko po to, by – jak sam mówi – “wizyta w kinie była niekończącą się przygodą”. 

Katarzyna Jaruszewicz-Kot -  absolwentka filmoznawstwana na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauczycielka, edukatorka kultury, autorka wielu projektów edukacyjno – kulturalnych skierowanych do dzieci i młodzieży, koordynatorka oraz prelegentka Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, jurorka składu ZEF na Festiwalu Filmowym „Kino w trampkach” oraz członkini  Międzynarodowego Jury Edukatorów Filmowych na festiwalu ALE KINO 2022.

https://zef.org.pl/