Fot.

Rosjanka wygrała "Do-Grywkę". Znamy ostateczny skład konkursu festiwalu Animocje

2018.04.09

"Do-grywka" to jedna z najfajniejszych tradycji Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE. W ciągu dwóch wieczorów tuż przed festiwalem, widzowie oglądają kilkadziesiąt animacji, z których najlepsza włączana jest w skład Konkursu Międzynarodowego. W tym roku jest to "Between the Lines" Marii Konevej z Rosji.

Wyniki dwudniowej "Do-grywki" poznaliśmy w sobotni wieczór 7 kwietnia. "Between the Lines" to zabawna historia pewnej zebry, która odkrywa, że jest zupełnie sama na świecie. Jako że każdy ma przecież towarzysza, zebra rusza na poszukiwanie 'drugiej połówki". Film Rosjanki został 36 obrazem startującym w Konkursie Międzynarodowym ANIMOCJI.

To już ósma edycja Festiwalu Filmów Animowanych Animocje, przed którymi fani animacji rozgrzewają się jak zwykle "Do-grywką". W czasie dwóch wieczorów, odbywają się pokazy kilkudziesięciu filmów animowanych, które nie zmieściły się w stawce Konkursu Międzynarodowego. Głosami widzów najlepsza z nich zostaje włączona do stawki konkursowej i może walczyć o Grand Prix - Bydgoską Nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego (poniżej podajemy ostateczną stawkę filmów Konkursu Międzynarodowego).