Fot.

Warsztaty 2021 - ruszają zapisy na warsztaty

2021.03.19

UWAGA WARSZTATOWICZE!

Jeśli wysłaliście zgłoszenie na tegoroczne warsztaty festiwalowe i nie otrzymaliście od nas odpowiedzi to koniecznie sprawdźcie folder spam oraz kosz. Dochodzą do nas wieści, że część wiadomości z naszej skrzynki trafia właśnie tam. Możecie także użyć lupki i wpisując adres: warsztaty.animocje@mck-bydgoszcz.pl odnaleźć odpowiedź od nas.

Pamiętajcie także, że warunkiem udziału w warsztatach jest odesłanie informacji zwrotnej o zapoznaniu się z klauzulą RODO.

W razie problemów czy pytań piszcie na adres: warsztaty.animocje@mck-bydgoszcz.pl.

Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszymy, że aż tylu z Was się zgłosiło!

***

Zapraszamy na warsztaty w ramach 10-tej edycji festiwalu Animocje.

W tym roku wszystkie zajęcia odbędą się online i będa darmowe (obowiązują zapisy).

Nowością w tym roku są warsztaty dla wszystkich tych, którzy oprócz oglądania filmów, chcieliby też o nich pisać. Celem zajęć jest zapoznanie słuchaczy z podstawami krytyki filmowej (dot. filmu animowanego) w aspekcie teoretycznym i praktycznym (warsztat dziennikarski, różnorodne formy wypowiedzi dziennikarskiej – prasowej, radiowej, telewizyjnej).

Warsztaty dziennikarskie „Jak pisać o animacji?” – prowadzący Jerzy Armata

Dla dzieciaków (tych według wieku ale i samopoczucia) przygotowaliśmy dwie propozycje:

Zapraszam by na moment usiąść w wehikule czasu i przenieść się, do nie tak odległej epoki poprzedzającej pionierów kina. Przy pomocy ogólnie dostępnych materiałów plastycznych uczestnicy warsztatu stworzą proste zabawki optyczne, które wprawione w ruch ujawnią swój magiczny, animacyjny potencjał.

Dowiesz się jak zrealizować film od przygotowania projektów postaci po montaż i udźwiękowienie z wykorzystaniem darmowych narzędzi i podstawowych materiałów.