Fot.

Poznajcie festiwalowe Jury tegorocznych Animocji

2023.03.21
Kto otrzyma Bydgoską Nagrodę dla Filmu Animowanego - najważniejsze trofeum festiwalu filmów animowanych Animocje? Tego dowiemy się dopiero 22 kwietnia, ale już teraz sprawdź kto zasiądzie w tegorocznym składzie Jury.

W tym roku festiwalowe filmy na 12. MFFA ANIMOCJE oceniać będzie Jury w składzie: 

Daniel Šuljić jest reżyserem filmów animowanych i muzykiem. Absolwent ASP w Zagrzebiu i Uniwersytetu Sztuk Stosowanych w Wiedniu (malarstwo, animacja). W latach 2005-2008 był wykładowcą animacji klasycznej w Instytucie Projektowania Mediów na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania w Linz, a w 2006 otrzymał tytuł profesora honorowego w Jilin College of the Arts Animation School w Changchun w Chinach. Adiunkt na Wydziale Animacji i Nowych Mediów ASP w Zagrzebiu oraz chorwacki ambasador European Animation Awards. A także, dyrektor artystyczny Światowego Festiwalu Filmów Animowanych Animafest Zagreb.

Anastazja Naumenko jest reżyserką animacji i artystką wizualną. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, obecnie studiuje w die Angewandte w Wiedniu. Jej debiutancki film „Mamy nadzieję, że nie będziesz musiał wracać” był pokazywany na ponad 20 festiwalach na całym świecie.

Mateusz Jarmulski jest reżyserem filmów animowanych, scenarzystą i animatorem. Ukończył PWSFTviT w Łodzi (animacja). Pracował w studiu Se-Ma-For, gdzie zajmował się efektami specjalnymi do filmu „Piotruś i Wilk” (Oscar 2008). Współpracował także przy produkcji filmu „Świteź” Kamila Polaka. Pracował w zespole tworzącym multimedialne projekcje dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jego filmy były emitowane, pokazywane i nagradzane na wielu festiwalach m.in. w Stuttgarcie, Seulu, Belgradzie czy Hiroszimie. Obecnie uczy animacji w PJATK na wydziale Sztuka Nowych Mediów. Serial dla dzieci przedszkolnych „Przytul mnie”, który wyreżyserował spotkał się z pozytywnym przyjęciem wśród publiczności telewizyjnej i festiwalowej. “Łowy” oraz Wizyta” to jego najnowszy film autorski obecnie pokazywany na festiwalach.