Fot.
< Wiadomości

Wyniki selekcji filmów do konkursów Animocje 2021

2021.02.25

Blisko 700 filmów z 6 kontynentów i z prawie 70 krajów. Wybranie filmów konkursowych, to dla naszych selekcjonerów coroczne wyzwanie, bo dobrych animacji jest więcej niż możemy pokazać.

Które filmy zostały zakwalifikowane do tegorocznych konkursów? Oto lista:

Konkurs Międzynarodowy

  • Ciervo, Pilar Garcia-Fernandezsesma, USA, 2020, 10’15’’
  • L'infinito / The Infinite, Simone Massi, Włochy / Italy, 2020, 2’
  • Pračka / Washing Machine, Alexandra Májová, Czechy / Czech Republic, 2020, 5’02’’
  • Portret Kobiecy / Portrait of a woman, Natalia Durszewicz, Polska / Poland, 2020, 4’50’’
  • Farse / Farce, Robin Jensen, Norwegia / Norway, 2019, 10’54’’
  • Purpleboy, Alexandre Siqueira, Portugalia, Francja, Belgia / Portugal, France, Belgium, 2019, 13’55’’
  • SŁUCHAJ / NOW LISTEN, Kijek / Adamski, Polska / Poland, 2020, 3'50''
  • SH_T Happens, Michaela Mihalyi & David Stumpf, Czechy, Słowacja, Francja / Czech Republic, Slovakia, France, 2019, 13’10’’
  • PUSTOLOVINE GLORIJE SCOTT - Umorstvo u katedrali / THE ADVENTURES OF GLORIA SCOTT - Murder in the Cathedral, Matija Pisacic, Chorwacja, Serbia / Croatia, Serbia, 2020 15'39''
  • Ecorce / Peel, Samuel Patthey & Silvain Monney, Szwajcaria / Switzerland, 2020, 15’03’
  • Chado, Dominica Harrison, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 7’24’’
  • Jestem tutaj / I'm here, Julia Orlik, Polska / Poland, 2020, 15’
  • Any Instant Whatever, Michelle Brand, Wielka Brytania / United Kingdom, 2019, 5’13’’
  • Schast'e / Happiness, Andrey Zhidkov, Rosja / Russia, 2020, 5’
  • Toonekurg / The Stork, Lucija Mrzljak & Morten Tšinakov, Estonia, 2020, 15’51’’
  • The Bike, Diana Gong, USA, 2020, 1’
  • Tio Tomás, A Contabilidade Dos Dias / Uncle Thomas, Accounting For The Days, Regina Pessoa, Portugalia, Kanada, Francja / Portugal, Canada, France, 2020, 13’03’’
  • The Expected, Carolina Sandvik, Szwecja / Sweden, 2020, 14’30’’
  • Cockpera, Kata Gugic, Chorwacja / Croatia, 2020, 4’27’’
  • Angry Dogs, Shaun Clark, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 4’30’’
  • 夜車 / Night Bus, Joe Hsieh, Taiwan 2020, 20’
  • Patologiczna Krawcowa – zły dzień / Pathological Seamstress – bad day, Agata Szwarc, Polska / Poland, 2020, 1’
  • Rozwiązanie / Reason, Szymon Ruczyński, Polska / Poland, 2020, 7’56’’
  • Lethe, Wojciech Siejak, Polska / Poland, 2020, 1’09’’
  • Pile, Toberg (Toby Auberg), Wielka Brytania / United Kingdom, 2019, 3’23’’
  • Carrousel, Jasmine Elsen, Belgia, Czechy / Belgium, Czech Republic, 2020, 10’14’’
  • Polka-dot boy, Sarina Nihei, Francja / France, 2020, 7’39’’
  • The Song Of A Lost Boy, Daniel Quirke, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 9’56’’
  • Pięć Minut Starsza / Five Minutes Older, Sara Szymańska, Polska / Poland, 2020, 5’57’’
  • Brązowy i Niebieski / Brown and Blue (Pablopavo i Ludziki), Marcin Podolec, Polska / Poland, 2019, 4’
  • Uzi / Ties, Dina Velikovskaya, Niemcy, Rosja / Germany, Russia, 2019, 7’17’’
  • Suspensão / Poise, Luís Soares, Portugalia / Portugal, 2020, 7’20’’
  • Nod. Wink. Horse., Oliver Magee, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 4’42’’

Konkurs Filmów dla Dzieci

Przedszkola, 3+
  • Rodzina Treflików – Majster klepka" / The Treflik Family – Handyman, Marek Skrobecki, Polska / Poland, 2020, 8’30”
  • Wielka Księga Uczuć – Tęsknota / The Great Book of Feelings – Longing, Wiola Sowa, Polska / Poland, 2020, 7’
  • Bolshoy y malenky / Big and Small, Natalia Grofpel, Rosja / Russia, 2020, 6’
  • Lew / Lion, Magdalena Pilecka, Polska / Poland, 2020, 2’35”
  • Nie taki krokodyl straszny / Not So Scary a Crocodile, Grzegorz Koncewicz, Polska / Poland, 2020, 10’30”
  • Agatka i liście / Aggie and the Leaves, Andrzej Piotr Morawski, Polska / Poland, 2019, 10’
  • Opowiadania z piaskownicy: Zęby / Sandbox Stories: Teeth, Robert Turło, Polska / Poland, 2021, 5’
  • Méga méga méga méga fête / Mega Mega Mega Mega Party, Collectif 14 Enfants, Belgia / Belgium, 2020, 4’19”
Klasy I-III, 7+
  • Migrants, Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte, Zoé Devise, Francja / France, 2020, 8’17”
  • Privet, Babulnik! / Merry grandmas!, Natalia Mirzoyan, Rosja / Russia, 2020, 8’
  • Puskás Öcsi és Barátai - A Rongy-labda / Öcsi Puskás and Friends - The Rag-ball, Csaba Gellár, Węgry / Hungary, 2019, 7’16”
  • Comment j’ai vaincu ma peur des humains / How I Overcame My Fear of Humans, Helene Ducrocq, Francja / France, 2020, 9’
  • Praktyczny Pan / Mr Practical, Michał Poniedzielski, Dominik Litwiniak, Polska / Poland, 2020, 10'
  • MITCH-MATCH series #22, Géza M. Tóth, Węgry / Hungary, 2020, 2’12”
  • Volk Naoborot / The Other Way Wolf, Ira Elshansky, Rosja / Russia, 2020, 11’04”
  • Myci Sluzba / The Dish Washer, Katerina Karhankova, Czechy / Czech Republic, 2019, 7’
Klasy IV-VI, 10+
  • Akordeon Dziadka Remka / Grandpa Remek’s Accordion, Daria Kopiec, Polska / Poland, 2019, 2’44”
  • 7 kozliyat / The 7 Kids, Marina Karpova, Rosja / Russia, 2020, 5’20”
  • Traces, Hugo Frassetto, Sophie Tavert Macian, Francja, Belgia / France, Belgium, 2019, 13’
  • Precieux / Precious, Paul Mas, Francja / France, 2020, 14’
  • Roberto, Carmen Córdoba González, Hiszpania / Spain, 2020, 9’
  • Nestor, João Gonzalez, Wielka Brytania, Portugalia / UK, Portugal, 2020, 6’
  • דוא העץ / Gen Tree, Ronni Shalev, Alon Sharabi, Hod Adler, Izrael / Israel, 2020, 3’07”
  • Kapaemahu, Hinaleimoana Wong-Kalu, Dean Hamer, Joe Wilson, Stany Zjednoczone / USA, 2020, 8’28”
  • Dinosaures: La Vraie Histoire / Dinosaurs: The True Story, Paul-Louis Aeberhardt, Francja / France, 2020, 4’22”
  • L'île Sans Nom / The Nameless Island, Caméra Etc Collectif, Belgia / Belgium, 2020 6’53”

Do-grywka

  • הטיפוס מסוכן / Beware of Cliff, Shalev Ben Elya, Izrael / Israel, 2020, 1’38’’
  • Catcalls, Laura Stewart & Anna Berezowsky, Kanada / Canada, 2020, 2’02’’
  • Subject, Renen Adar & Neta Zaidel, Izrael / Israel, 2020, 8’55’’
  • Machinal, David Bombardier, Kanada / Canada, 2020, 5’35’’
  • Hijack139, Joachim Berg & Sondre Johre, Norwegia / Norway, 2020, 6’01’’
  • Dnevnik od blata / Mud Chronicles, Vuk Palibrk, Serbia, 2020, 9’45’’
  • One Left, Sebastian Doringer, Austria, 2020, 6’12’’
  • Millenium / Millennium, Daria Godyń, Polska / Poland, 2020, 8’17’’
  • Pilar, Yngwie Boley & J.J. Epping & Diana van Houten, Holandia / Netherlands, 2020, 9’22’’
  • Cucaracha / Roach, Agustín Touriño, Argentyna / Argentina, 2020, 13’20’’
  • D5, Wiesława Ruta, Polska / Poland, 2020, 2’41’’
  • La Luna / The Moon, Pepon Meneses & Laura Ginès, Hiszpania / Spain, 2020, 3’13’’
  • Oby ciebie nie nosiła ziemia / May the World Not Carry You, Rozalia Ogonowska, Polska / Poland, 2019, 3’33’’
  • À la mer poussière / To the dusty sea, Héloïse Ferlay, Francja / France, 2020, 12’30’’
  • Pandiculation, Jakob Eiring & Konrad Hjemli, Norwegia / Norway, 2020, 3’11’’
  • Real Human Being (Ryan Martin), Anna Samo & Michaela Mueller, USA, 2020, 4’50’’
  • #nikiforszczecinski (Łona i Webber), Piotr Pauk & Marek Kowalczyk, Polska / Poland, 2020, 3’49’’
  • All Jerk, No Work, Chris Lambourne, Wielka Brytania / United Kingdom, 3’51’’
  • Dziewczyna z filmu porno / The girl from the porno movie (Hiob Dylan), Janek Koza, Polska / Poland, 2020, 4'44"
  • Coffin, Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang, Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon, Théo Tran Ngoc, Francja / France, 2020, 5’23’’
  • A little too much (Kai), Martina Scarpelli, USA, 2020, 3’44’’
  • Trona Pinnacles, Mathilde Parquet, Francja / France, 2020, 13’20’’
  • Utopia – C, Reinhold Bidner, Austria, 2020, 7’38’’
  • Nobody gives a fuck, Asha Susan Alex, Indie / India, 2020, 5’33’’
  • Needs, Júlia Lerch, Węgry / Hungary, 2020, 5’19’’
  • Room with a Sea View, Leonid Shmelkov, Estonia, 2020, 11’55’’
  • Incognito, Júlia Lantos, Węgry / Hungary, 2020, 7’35’’
  • Friend of a Friend, Zachary Zezima, Francja / France 2019, 14’04’’
  • Black Snot & Golden Squares, Irina Rubina, Niemcy / Germany 2020, 1’08’’
  • Criss Cross, Caroline Hamann, Niemcy / Germany, 2020, 7’30’’
  • 10 000 bezobraznyh pyaten / 10 000 Ugly Inkblots, Dmitry Geller, Rosja, Chiny / Russia, China, 2020, 8’10’’