Fot.

Afterparty

Kategorie

14.04
-
/
2018
23.00

Kurator:

Prove Correct (PL)

Producent i Dj, który przygodę z muzyka rozpoczął w ‘97 roku tworząc pierwsze mniej lub bardziej udane kompozycje hardcore rave jako Bandicoot. Z czasem zaczął interesować się także Dj’ką. Do 2001 roku jego oldskoolowe sety można było usłyszeć we wszystkich większych miastach w Polsce na imprezach takich jak: Oldskool Heaven, Hypodermik, Czarna Magia czy Adrenalin Flowing. Po tym okresie Bandicoot zmienił pseudonim i przestał udzielać się na scenie dj’skiej. Jako Subhate zajmował się rożnymi stylami Jungle i D’n’B, ale po krótkiej przygodzie uciekł w bardziej eksperymentalny bardzo szybki breakbeat. Jedna z tych produkcji została zamieszczona na CD w brytyjskim czasopiśmie FUTURE MUSIC i zebrała bardzo dobre opinie. W tym czasie wygrał także kilka konkursów na remix w Wielkiej Brytani, co otworzyło przed nim nowe możliwości.

W 2003 roku ustawił własne studio, zmienił po raz kolejny pseudonim, i jako PROVE CORRECT na poważnie zajął się muzyką. Po trzech latach szlifowania swoich breakbeat’owych umiejętności w studio,  pojawia się pierwszy winyl z dwoma remixami wydany przez  brytyjską wytwórnie ”CUT&RUN presents CRISP BISCIUT”.

Dziś Prove Correct ma na koncie 10 płyt winylowych wydanych m.in. przez Cut&Run, Crisp Biscuit, Malpractice, Uppacutz oraz kilka poważnych imprez u boku takich gwiazd jak Kosheen, Ed209, Screwface czy Rasco.

Wydania

 • Subhate – Hard to explain – Future Music Cd ( FM165)
 • Menneaten/Jigga Who? – Crisp Bisquit 007
 • Lamb – Crisp Bisquit 010
 • Way I Are (way i push it) – Malpractice 006
 • Blind Ed – Cut n Run 028
 • Still Dre/ Hot in here – Malpractice 010
 • Get Jiggy – Crisp Bisquit 015
 • DB9 – Crisp Bisquit 010
 • Friday the 13th – Tornado Records 005
 • Crash Bash – Uppacutz 002 & Future Rave anthems (Can U feel it media Ltd.)
 • Nuke rave/Sub edge – Uppacutz 004
 • Dance while the record spins – Mertwax

Handra (PL)

Duet producencki stworzony przez Marka Szpaka (Screwball) i Filipa Zdrodowskiego (RanyJulian), dwójkę bydgoszczan, mieszkających na co dzień w Poznaniu i Warszawie.

Idea stworzenia wspólnego projektu muzycznego HANDRA zrodziła się naturalnie, jako produkt wspólnej pasji, przeżyć i następstwo spędzania wolnego czasu przez dwójkę zapaleńców, którzy ze sceną muzyki elektronicznej są związani od drugiej połowy lat 90.

Znani z innych projektów muzycznych, scenicznych, zarówno producenckich, didżejskich, jak i wokalnych, Marek i Filip znaleźli wspólny biegun na swojej muzycznej drodze. Produkcje HANDRA to połączenie klasycznych, technicznych drum&bassowych brzmień z nowoczesnymi, surowymi i minimalistycznymi dźwiękami, utrzymany w mrocznej i nostalgicznej konwencji.
Utwory stworzone przez duet szybko znalazły swoje miejsce w miksach czołowych producentów i dj-ów na całym świecie.

Od debiutu w 2012 roku HANDRA wydaje swoje produkcje nakładem takich labeli jak Fokuz, IM:LTD, Avantgarde, Addictive Behaviour, Blendits, Counterpoint czy Absys.

SNIK (PL)

Występujący pod tym aliasem Mateusz Dudziński to DJ, który zadebiutował swoim autorskim setem w 2009 r. na Sound Screen Festival Bydgoszcz oraz producent muzyki elektronicznej z ponad 10-letnim stażem.

Jego produkcje i występy na żywo przepełnione się głębokim i przestrzennym brzmieniem oraz niestandardowymi barwami, tworząc klimat i doznania nie tylko dla koneserów muzyki elektronicznej.

Jego utwory pojawiły się na krążkach takich wytwórni jak: Apparition Recordings, Slime Recordings, Quebolarecords,Sa Trincha Recordings,Everlasting Sensation, Plug Logo, Black Crane Records.

Stworzył muzykę do wielu kulturowych wydarzeń: m.in. eksperymentalnego koncertu Child of Classic And Dubstep, spektaklu ENIGMATIC, teatralnych pokazów improwizowanych grupy wymyWammy, projektu Słowo dla miasta oraz najnowszego filmu kryminalnego Zagadka zemsty. W dorobku ma występy na tak poważnych festiwalach jak choćby Audioriver (Rynek Niezależny), DUB SOUND CAMP czy Festiwal Regałowisko.