Fot.

Animocje prezentują: Animore mio vol. 2

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy krótkometrażowe
Wydarzenia specjalne
14.02
-
/
2024
19.00

Kurator:

Według jednej definicji romantyzm to: “postawa życiowa charakteryzująca się idealizmem, irracjonalizmem i nadmierną uczuciowością”. Walentynki za to kojarzą się bezpośrednio z romantycznością ale i z przepychem, słodkością i kolorem czerwonym.

Wszystko to znajdziecie w zestawie animowanych szortów “Animore mio”, choć nie będzie to wcale taki romantyczny wieczór….

Nie bylibyśmy bowiem sobą, gdybyśmy nie poszli w tej kwestii pod prąd. Dlatego też w tym roku wybraliśmy dla Was filmy o trudach miłości. Jej poszukiwaniu i dylematach otaczających to płomienne uczucie. W programie znajdziecie więc historię o bolączkach pierwszych randek, poszukiwaniu bliskości w oparciu o numerologię i lecznicze kamienie oraz o tym, jak uwodzić na basenie. Bohaterka jednego z filmów zmierzy się z duchami byłych kochanek swojego chłopaka, a inna zakocha się w bad boyu. Czy szczęśliwie? Sami się przekonacie. Będzie też o spragnionym ciepła poecie-punku, będzie o świeckiej litanii do serca ukochanego, niesionej echem blokowiska. W programie znajdziecie też animowany dokument o uczuciu na odległość oraz inny film o podróży, tym razem wewnętrznej - w poszukiwaniu harmonii między jednością i autonomicznością w związku.

Czy jesteście gotowi na pełne pasji, nieoczekiwane zwroty akcji i wzruszające chwile? "Animore mio" to propozycja dla tych, którzy poszukują czegoś więcej niż klasycznych romansów. To filmowy festiwal uczuć, który zaskoczy was swoją świeżością i oryginalnością.