Fot.

Animocje prezentują: „Belle”, reż. Mamoru Hosoda

Kategorie

Dla dorosłych
Dla dzieci
Filmy pełnometrażowe
Wydarzenia specjalne
05.03
-
/
2022
18.00

Kurator:

Reżyser nominowanego do Oscara "Mirai" w swoim najnowszym anime zachwyca niezwykłymi obrazami wirtualnego świata i historią niczym z "Pięknej i Bestii". Zapraszamy na olśniewający film o szukaniu swojego prawdziwego głosu, życiu w dwóch światach i mocy, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.

Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie... Kim jest Belle?

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego, wirtualnego świata U, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym Internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego ja w świecie, w którym możesz być kimkolwiek chcesz.

Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca Mirai i Wilczych dzieci Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

Film miał swoją światową premierę na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie – MFF w Cannes, gdzie otrzymał 14-minutową owację.

Strona filmu.