Fot.

CEE Talents Film

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Dla dorosłych
19.04
-
/
2021
18.30

Kurator:

Celem CEE Animation Talents jest promocja i dystrybucja alternatywnymi kanałami animacji tworzonych przez najbardziej utalentowane, młode animatorki i animatorów z Europy Środkowej i Wschodniej. Co roku dyrektorki i dyrektorzy festiwali z obszaru CEE dokonują selekcji filmów, które następnie prezentowane są na festiwalach filmowych na całym świecie.

Najlepsze produkcje studenckie i debiuty z danego roku prezentowane są przedstawicielkom i przedstawicielom branży filmowej i szerszej publiczności. Zestaw filmów obejmuje filmy szczególnie utalentowanych twórczyń i twórców, których dzieła stanowią zapowiedź przyszłej wspaniałej kariery. Projekt zakłada prezentację zestawu filmów na wybranych festiwalach filmów animowanych w Europie w celu zwrócenia uwagi na młode talenty i skonfrontowania ich z doświadczonymi międzynarodowymi producentkami i producentami.

CEE Animation Talents

S p a c e s / M e z e r y, Nora Štrbová, Czechy / Czech Republic, 2020, 7'59''

Co dzieje się w głowie kogoś, kto stracił pamięć?

Entropia, Flóra Anna Buda, Węgry / Hungary, 2019, 10'29"

Entropia to przestrzeń mieszcząca w sobie trzy równoległe światy, w których trzy dziewczyny żyją w odmiennych okolicznościach.

Soma, Sandra Jovanovska, Słowenia / Slovenia, 2019, 9'05''

Sądziliśmy, że powstaliśmy z prochu, ale w rzeczywistości jesteśmy jedynie duchami.

A Demonstration of Brilliance in Four Acts / Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses, Lucija Mrzljak & Morten Tšinakov, Estonia, Chorwacja / Estonia, Croatia, 2018, 14'27''

Ludzie czekają na kogoś szczególnego… aż wreszcie ten przybywa.

Duszyczka / The Little Soul, Barbara Rupik, Polska / Poland, 2019, 9'15''

Ludzka dusza opuszcza martwe ciało i wyrusza w pośmiertną podróż.

SH_T Happens, Michaela Mihalyi & David Stumpf, Czechy, Słowacja, Francja / Czech Republic, Slovakia, France, 2019, 13’10’’

Opiekun jest wykończony, zmęczony sfrustrowaną żoną i pogrążonym w depresji jeleniem. Ich rozpacz prowadzi do absurdalnych zdarzeń, a wypadki przytrafiają im się bez przerwy.