Fot.
kadr z filmu "Chłopiec jednorożec", reż. Matt Kiel

Chłopiec jednorożec, reż. Matt Kiel + spotkanie z osobą reżyserską

Kategorie

Filmy pełnometrażowe
Dla dorosłych
15.04
-
/
2024
19.00

Kurator:

Po seansie zapraszamy na spotkanie z osobą reżyserską

„Chłopiec jednorożec”  to animowany film o dorastaniu, który bada złożoność pierwszego złamanego serca i tożsamości płciowej. 

Fabuła opowiada o Matty’m, pechowym artyście, zrozpaczonym niedawnym rozstaniem, który zostaje magicznie wessany do alternatywnego wymiaru prowadzonego przez jednorożce. Tam Matty, wspólnie z nowym przyjacielem - jednorożcem - musi pokonać mroczną siłę, zaprowadzając pokój w ich królestwie jednocześnie wprowadzając stabilność emocjonalną do ich ponurego życia w Silver Lake. 

Ten autorski autoportret jest pięknym odzwierciedleniem wyzwań, które przychodzą wraz z rozwojem i odkrywaniem samego siebie.  

1.	Kadr z filmu animowanego. Osoba o dużych zielonych oczach i długich, różowych, falowanych włosach trzyma kubek z kawą. Ubrana jest w obszerną, różową bluzę. W tle zamazane fragmenty pomieszczenia.

Festiwale

- Festiwal Filmowy na Florydzie, USA,

- Festiwal Filmowy Slamdance, Park City, Utah, USA;

- Międzynarodowy Festiwal Animacji w Ottawie, Ontario, Kanada;

- Festiwal Filmowy Mammoth Lakes, Kalifornia, USA; 

Nagrody

- Nagroda za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Arizonie, USA;  

Matt Kiel 
They/ Their
 

6.	Zdjęcie mężczyzny z burzą brązowych loków na głowie i brązowych oczach. Ubrany w bluzkę w biało-czerwone paski i jeansowe spodnie-ogrodniczki.

Matt Kiel to osoba animatorska, reżyserska i aktorska, która niedawno pełniła funkcję głównego animatora w serialu SyFy Original „Piekielna jaskinia” (jesień 2020). Serial ten pokazywany był w Comedy Central. Matt dotychczas współpracował_a  z HBO, Mattel, Bento Box Entertainment, Shout! Factory, Mondo Media, Six Point Harness oraz  Fusion Network. 

Matt pracował_a również jako osoba animatorska, projektancka i jako dyrektor_a artystyczny_a serii internetowej w  Guff Media „Babcia kontra Internet”. Matt jest także żonglerem_ką i pojawiał_a się w wielu programach „The Gong Show” stacji ABC i L.A. Live. Ponadto jest stałym_om bywalcem_czynią  Dzieci z Flappers Comedy Club, gdzie  pokazuje „Two Milk Minimum” a także bierze udział w różnych programach komediowych i rozrywkowych w okolicach Los Angeles. 

Filmografia 

2020 – Piekielna jaskinia / Hell Den  – serial animowany (osoba animatorska czterech odcinków)  

2017 – Babcia kontra internet / Grandma vs. The Internet – serial animowany  (osoba reżyserska dwóch odcinków)  

2015 -  #ModernMillennial – krótkometrażowy, dokumentalny ( osoba animatorska )