Fot.
Kadr z filmu "A Film About a Pudding", reż. Roel Van Beek

Do-grywka I

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Dla dorosłych
Pokazy konkursowe
06.04
-
/
2023
19.30

Kurator:

Filmy zakwalifikowane do "Do-grywki" będą oceniane przez widzki i widzów. Animacja z największą procentowo ilością głosów wejdzie z dziką kartą do Konkursu Międzynarodowego.

A Film About A Pudding, reż. Roel Van Beek, Wielka Brytania, 2021, 9'24"

Kiedy Ronin pozostawia rozsypane na podłodze zakupy, zaczynają one mieszać się i pęcznieć, tworząc niewielki pudding. Sytuacja wydaje się dziwna, jednak Ronin nie zwracana nią uwagi. Przez kilka następnych dni pudding rozrasta się coraz bardziej, aż zaczyna stanowić zagrożenie dla miasta. Jak długo jeszcze można go lekceważyć?

Bear Hug, reż. Margrethe Danielsen, Francja, 2021, 10'33"

Rozentuzjazmowany miś czeka na urodzinowych gości. Stopniowo zdaje sobie sprawę z tego, że został odrzucony. Zdeterminowany, by świętować i wolny jak ptak, rusza na polowanie na towarzystwo.

The Benefactors, reż. Christophe Lopez-Huici, Szwajcaria, 2021, 8'49"

Młody właściciel rikszy w nadmorskim resorcie, po sezonie, poszukuje patrona. Zdesperowany, głodny i zmęczony, dostrzega szansę na wybawienie w grupie ekscentrycznych imprezowiczów. Kiedy jednak oczekiwania towarzystwa stają się coraz bardziej uciążliwe, młodzieniec uświadamia sobie rzeczywiste koszty tego układu.

Woman Child Husband, reż. Kushal Kishore, 2021, 3'32"

Kobieta samotnie wychowuje ociemniałego syna, Childa. Pewnego dnia podczas obiadu, Child przeżywa traumę.

An Evening With Father, reż. Zachary Margolis, USA, 2021, 6'30"

W łazience może zadziać się magia.

The Smile, reż. Erik van Schaaik, Holandia, 2022, 16'

Kiedy światowej sławy gwiazdor filmowy zostaje oskarżony o pożeranie swoich słynnych współpracowniczek, jego kariera legnie w gruzach. To ściera uśmieszek z jego twarzy.

Goat's Spell, reż. Gerhard Funk, Niemcy, 2022, 9'

Dziecko i jego dzień. Przygoda już przed śniadaniem, niczego nie podejrzewająca koza obok domu, parę obiecujących samolotów wysoko w niebie. Wtedy wszystko zaczyna się rozpadać. Koza wydaje się być łącznikiem, jeśli cokolwiek jest połączone.

Regulamin i klauzula informacyjna RODO losowania nagród w głosowaniu publiczności.