Fot.

Do-grywka II

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
Dla dorosłych
07.04
-
/
2021
19.30
bezpłatne
Kup bilet

Kurator:

Pokaz filmów konkursowych; film z największą ilością głosów publiczności wejdzie do Konkursu Międzynarodowego.

Real Human Being (Ryan Martin), Anna Samo & Michaela Mueller, USA, 2020, 4’50’’

Malowanie na szkle - technika wykonania tego teledysku wymaga spędzenia wielu godzin w ciemnym pomieszczeniu: każda klatka musi być ręcznie namalowana, sfilmowana, zmyta i namalowana ponownie.

Millenium / Millennium, Daria Godyń, Polska / Poland, 2020, 8’17’’

Jest Sylwester 1999 r. - zbliża się „koniec świata”.

Dnevnik od blata / Mud Chronicles, Vuk Palibrk, Serbia, 2020, 9’45’’

Kompilacja krótkich zdarzeń i impresji inspirowanych życiem codziennym autora, ułożona w formie surrealistycznego animowanego pamiętnika.

Coffin, Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang, Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon, Théo Tran Ngoc, Francja / France, 2020, 5’23’’

Mężczyzna wraca do domu i chce się położyć. Grupa hałaśliwych współlokatorów. Zatłoczone miasto w południowych Chinach.

Machinal, David Bombardier, Kanada /Canada, 2020, 5’35’’

Wszechobecność telefonu komórkowego w życiu codziennym.

D5, Wiesława Ruta, Polska /Poland, 2020, 2’41’’

Abstrakcyjny eksperymentalny teledysk do utworu zespołu Dynasonic, łączący klasyczną animację poklatkową, film i postprodukcję komputerową.

Friend of a Friend, Zachary Zezima, Francja / France 2019, 14’04’’

Młody mężczyzna przeżywa napaść o charakterze seksualnym. Obezwładnia napastnika, mści się na nim, a następnie z nim zaprzyjaźnia, stając oko w oko ze swoją przeszłością i wątpliwościami związanymi z własną płcią. Po części fikcja, po części literatura faktu, po części autobiografia, a po części sen, „Friend of a Friend” („Znajomy znajomego”) to przyczynek do dyskusji na temat przemocy, towarzyszącym jej motywom i konsekwencjom, jak też związkom ofiary z napastnikiem i skutkom ostracyzmu.

Incognito, Júlia Lantos, Węgry /Hungary, 2020, 7’35’’

Młoda dziewczyna pracuje w biurze, mieszka sama w małym mieszkaniu w zatłoczonym mieście, a jej jedynym towarzyszem jest żółty ptak. Pewnego dnia nad mieszkaniem pojawia się chmura, która przynosi niekończący się deszcz.

A little too much (Kai), Martina Scarpelli, USA, 2020, 3’44’’

Kobieta uwalnia się od samej siebie, przezwyciężając strach przed własną wielkością. Uczy się akceptować wszystko to, co sprawia, że jest sobą.

One Left, Sebastian Doringer, Austria, 2020, 6’12’’

Kilkoro pacjentów czeka w gabinecie lekarskim na wyniki badań, które mają określić, jak długo jeszcze będą żyć. W większości przypadków wyznaczony czas jest krótszy, niż tego oczekiwali.