Fot.
kadr z filmu "Rozmowa kwalifikacyjna", reż. Carla Pereira

Do-grywka II

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
25.03
-
/
2022
19.30

Kurator:

Filmy zakwalifikowane do "Do-grywki" będą oceniane przez widzki i widzów. Animacja z największą procentowo ilością głosów wejdzie z dziką kartą do Konkursu Międzynarodowego.

Pętla / Loop, Pablo Polledri, Hiszpania, Argentyna 2021, 8’

W tym społeczeństwie wszyscy powtarzają w kółko tę samą czynność, w tym społeczeństwie wszyscy powtarzają w kółko tę samą czynność, w tym społeczeństwie wszyscy powtarzają w kółko tę samą czynność, w tym społeczeństwie wszyscy powtarzają w kółko tę samą czynność.


Krótki film o samotności / A Short Film About Solitude, Maciek Stępniewski, Polska 2021, 3’12’’

Krótki film, który nakręciłem, by złamać serca moich przyjaciół.


Muszę dobrze wyglądać na apokalipsę / I gotta look good for the apocalypse, Ayce Kartal, Francja 2021, 5’37’’

Marzec 2020. W ślad za Chinami na całej planecie wprowadzony zostaje lockdown. Nasz świat, który nazywamy „realnym”, zostaje pozbawiony tego, co kiedyś było jego treścią, mnożą się za to formy cyfrowego życia, jak pary, których awatary dzielą wspólne życie w wirtualnym wszechświecie. Co jednak, jeśli kryzys, którego tak naprawdę doświadczamy, nie jest pandemią, ale przyspieszonym oderealnieniem naszego życia?

Smaczna ryba / A Tasty Fish, Chihiro Tazuro, Japonia 2020, 7’38’’

Na świat przychodzi pierworodne dziecko. Jej rodzice są ludźmi, jednak ona okazuje się być rybką – a przez to zostaje wrzucona do jeziora. Rodzi się kolejne dziecko. Dziewczynka nie wie, że ma starszą siostrę, jedak kiedyś się spotkają, dzięki wspólnej krwi i historii, poprzez przyszłe pokolenia. Jest to opowieść o czymś, co zdarza się często – poronieniu – jednak opowiedziana w niezwykły sposób, ukazując podróż, w jaką wyruszy dziewczynka, chcąc poznać swoją siostrę.  

Połknij wszechświat / Swallow the Universe, Nieto, Francja 2021, 12’18’’

„Połknij wszechświat” to japońska manga Emaki (ręcznie malowany zwój), która opowiada wspaniałą sagę o krwawych i burzliwych przeżyciach małego dziecka zagubionego w głębokich dżunglach Mandżurii. Jego niespodziewane pojawienie się wprowadza anarchię w uprzednio doskonale zorganizowanym i prymitywnym świecie lokalnej fauny. Uderzające piękno dziecka budzi u małp, tygrysów, mrówkojadów i płazów zawiść i terytorialne zapędy, zwykle przypisywane ludziom.

Bez tytułu / Untitled project, Kacper Buratyński, Polska 2021, 8’58’’

Dwoje naukowców bada odkrytą cywilizację zamieszkaną przez frytki. Jest to zmontowany materiał mający na celu udokumentowanie tego odkrycia.


Naciśnij ten przycisk, jeśli zaczniesz panikować / Push This Button if You Begin to Panic, Gabriel Böhmer, Wielka Brytania 2020, 12’51''

Bartholomew Whisper poszedł dziś do lekarza. Spotkał tam administratorów chcących zastosować eksperymentalną chirurgię oraz samotne maszyny do rezonansu magnetycznego. Przynajmniej coraz większa dziura w jego głowie zrobiła się naprawdę piękna.

Głęboka woda / Deep Water, Anna Dudko, Ukraina 2021, 6’

Samotna pulchna syrenka lubi podglądać ludzi przez wodociągi za pomocą magicznych sztuczek. Pewnego dnia zakochuje się w pewnym mężczyźnie i oślepiona namiętnością wchodzi do jego mieszkania, by zaspokoić swoje palące pożądanie.

Gitara w wiadrze / 버킷 / A Guitar in the Bucket, Boyoung Kim, Korea Południowa 2021, 14’51’’

W świecie, w którym możesz wypożyczyć wszystko, czego potrzebujesz z ogromnych automatów, dziewczyna chce zostać gitarzystką, ale ludzie wybierają dla niej inną rolę.

Rozmowa kwalifikacyjna / Proceso de selección / Selection Process, Carla Pereira, Hiszpania 2021, 3’30’’

Kot udaje się na rozmowę o pracę, podczas której jego kwalifikacje oceniane są przez trójkę myszy. Podczas rozmowy sytuacja staje się coraz bardziej niezręczna dla wszystkich, którzy w niej uczestniczą.

Regulamin i klauzula informacyjna RODO losowania nagród w głosowaniu publiczności.