Fot.
Kadr z filmu "Yugo", reż. Carlos Gomez Salamanca

Do-grywka II

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
07.04
-
/
2023
19.30

Kurator:

Filmy zakwalifikowane do "Do-grywki" będą oceniane przez widzki i widzów. Animacja z największą procentowo ilością głosów wejdzie z dziką kartą do Konkursu Międzynarodowego.

Birds Whose Legs Breaks Off, reż. Dirk Verschure, Holandia, 2022, 7'

Tajemnicza choroba dziesiątkuje populację ptaków. Praktycznie wszystko ulega rozkładowi. Samoloty rozbijają się, miasta płoną, telewizja przestaje nadawać. Setki postaci poddają się “ptasiej zarazie” - tak gwałtownej, że brakuje czasu na jakąkolwiek reakcję.

Salvation Has No Name, reż. Joseph Wallace, Wielka Brytania, Francja, Czechy, 2022, 17'

Trupa klaunów spotyka się, by wystawić opowieść o księdzu i uchodźcy. Jednak wraz z rozwojem narracji, powoli zacierają się granice między rzeczywistością i fikcją.

Passenger / Pasajero, reż. Juan Pablo Zaramella, Argentyna, 2022, 10'

Podróż przez obfitujące w konflikty relacje między człowiekiem, jego środowiskiem i normami społecznymi.

YUGO, reż. Carlos Gomez Salamanca, Francja, 2021, 10'

Zeznania krewnych prowadzą do śladów podróży kobiety i mężczyzny. Zmuszeni do opuszczenia rodzinnych stron, osiedlają się oni na obrzeżach miejscowości Bogotá i podejmują pracę przy produkcji dekoracyjnych elementów ciężarówek.

 

Sisters, reż. Andrea Szelesova, Czechy, 2021, 11'22"

Ogromnych rozmiarów osoba - Wielka Siostra - tkwi w piachu na odludziu. Nie może się wydostać, a ciężar sytuacji spada na rozżaloną młodszą siostrę. Tymczasem Wielka Siostra wciąż rośnie, zapadając się coraz głębiej w piach. Mimo wysiłków, młodsza siostra nie jest w stanie jej pomóc.. Zostaje im już tylko jedna noc, by pożegnać się i odpuścić.

Seniors 3000, reż. Julien David, Francja, 2022, 16'25"

Biomechaniczna fuzja między Marlene, sekretarką z 30-letnim doświadczeniem, a modelem x3000 drukarki, pozwala na stworzenie nowej generacji pracowników: senior 3000.Rewolucja na rynku pracy jest w toku!

Regulamin i klauzula informacyjna RODO losowania nagród w głosowaniu publiczności.