Fot.

Do-grywka I – pokaz filmów konkursowych

Kategorie

Pokazy konkursowe
Dla dorosłych
05.04
-
/
2018
19.00

Kurator:

Tradycyjnie już w festiwalowych przedbiegach zapraszamy na animocjową Do-grywkę, w trakcie której publiczność stanie się selekcjonerem Konkursu o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany. Każdy widz będzie mógł oddać głos na ulubiony tytuł, by spośród propozycji dwóch dogrywkowych pokazów wyłonić laureata „dzikiej karty", który trafi do głównego Konkursu.

Parfum Fraise (Strawberry fragrance)

Alix Arrault, Martin Hurmane, Jules Rigolle, Samuel Klughertz / Francja 2017 / 6’29”

Makoto robi co może, by dobrze wychować siedmioletniego syna, Kazuki. Przemoc, która niegdyś była częścią jego życia, powraca. Ojciec musi się z nią zmierzyć na oczach swojego dziecka.

12 złotych (12 zlotys)

Nofar Schweitzer, Yael Reisfeld / Izrael 2017 / 1’56”

Polskie delikatesy. Nieustępliwy, zamknięty w sobie rzeźnik mięknie, kiedy stała klientka daje się ponieść pachnącej śledziem fantazji.

Ja Mina Nagu Linnukene… (As a Little Bird I…)

Yyhely Hälvin / Estonia 2016 / 7’25”

Dziewczynka z ptaszkiem w klatce wybiera się do lasu po jagody. Tam spotyka mrocznego kocura. Co stanie się z ptaszkiem?

I can’t wait

Belgia 2016 / Medard Simon / 3’01”

W tym muzycznym klipie inspirowanym pracami Esther Pearl Watson, małe postaci z obrazów ożywają.

Hooked

Lucil Lepeuple, Margot Cardinael, Zoé Caudron, Benjamin Bouchard, Camille Gras, Marine Boudry/ Francja 2017 / 7’50”

April to młoda kobieta z rybią głową. Ma obsesję na punkcie wody. Jednak im bardziej się do niej zbliża, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo. Kiedy zdaje jej się, że padła ofiarą swojego uzależnienia, z pomocą przybywa miś.

Sarah

Moran Pe’er Raviv / Izrael 2017 / 2’16”

Kobieta próbuje pogodzić się z faktem, że się starzeje.

Orient City: Ronin & The Princess

Zsombor Huszka / Węgry, Stany Zjednoczone 2017 / 18’56”

Uzależniony od opium Ronin ma chronić małą dziewczynkę w bezlitosnym Orient City, gąszczu drapaczy chmur i skał splątanych kolejkami linowymi. Wiara dziewczynki w to, że nauczy ją jak być samurajem stopniowo pomaga mu zwalczyć nałóg.

Wycięci (Cut out)

Małgorzata Janas / Polska 2016 / 2’

„Wycięci” to opowieść o ludziach odcinających się od świata. Z perspektywy techniki w jakiej powstała animacja, sama nazwa nabiera podwójnego znaczenia – każda klatka jest bowiem wykonana przy pomocy sprayu i szablonów wycinanych w papierze.

À Chacun sa Malédiction (Count Your Curses)

Lorène Yavo / Belgia 2017 / 8’30”

W mieście, gdzie działanie sił nadprzyrodzonych jest na porządku dziennym, para współlokatorów ma kłopot: zamieszkujący ich dom duch został w nocy pożarty przez obcego stwora. Postanawiają znaleźć zastępstwo.

Taboek

Dario van Vree / Holandia 2016 / 2’47”

19-letnia Gwen przeszukuje półki w księgarni. Jej uwagę przyciąga sprośna książka, co nie umyka uwadze pozostałych klientów. Czy Gwen zniesie karcące spojrzenia i podąży za pokusą, czy zwycięży w niej wstyd?

Prošlost RASTE (Pas is Growing)

Dea Jagić / Chorwacja 2018 / 8’22”

Subiektywna, klimatyczna podróż bohatera w towarzystwie przewodnika, rudego lisa, po surrealistycznych pokojach symbolizujących jego życie.

Consume Pedagogic

Tobias Rothacker / Niemcy 2016 / 2’32”

Prezenty, prezenty, prezenty! Skrzypią, trzeszczą, rozpływają się w samozachwycie… Nie, nie! To moje prezenty! Muszę dostać w życiu to, czego chcę!

ARThopods

Chen Libman / Izrael 2017 / 3’48”

Zbiór osiemnastu historyjek o spotkaniach ludzi z owadami. Owady stanowią integralną i wpływową część naszej kultury, o czym świadczy chociażby ich obecność w języku, sztuce, historii, filozofii czy religii. Postępująca urbanizacja sprawia jednak, że zdają się coraz bardziej odpychające.