Fot.

Figury Niemożliwe - pisanie tryptyku. Masterclass z Martą Pajek.

Kategorie

Warsztaty
Spotkania
Dla dorosłych
19.04
-
/
2024
13.00

Kurator:

Figury Niemożliwe - pisanie tryptyku. Masterclass z Martą Pajek.

Marta Pajek przybliży gościom festiwalu proces tworzenia wielokrotnie nagradzanego tryptyku Figury Niemożliwe i inne historie, którego część trzecia miała swoją premierę na festiwalu w Cannes. Tryptyk jest inspirowany pojęciem figur niemożliwych - takich które da się narysować na płaszczyźnie, ale nie jest możliwe ich odwzorowanie w trójwymiarze.

Podczas prezentacji Marta Pajek przybliży słuchaczom proces wymyślania i pisania trzech filmów składających się na tryptyk, a także zdradzi liczne ukryte w nich motywy i  inspiracje.

Udział w warsztatach jest darmowy.

Zapisy: weronika.placzek@mck-bydgoszcz.pl

Marta Pajek

Zdjęcie kobiety o jasnych, falowanych włosach spiętych w kok. Kobieta siedzi na krześle, ubrana jest w szarą bluzkę z krótkim rękawem i czarne spodnie.

Marta Pajek - ur. w 1982 r w Kielcach. Niezależna autorka filmów animowanych. Jest absolwentką Wydziału Grafiki ASP w Krakowie, gdzie specjalizowała się w filmie animowanym w pracowni Jerzego Kuci. W ramach stypendium odbyła również staż w Turku Arts Academy w Finlandii, pod kierunkiem Priita Pärna. Zadebiutowała wielokrotnie nagradzanym filmem 'Snępowina'. Jest również autorką tryptyku animowanego 'Figury Niemożliwe i inne historie', który powstał we współpracy ze studiem Animoon. Mieszka i pracuje w Warszawie.