Fot.

Halloween w Ginie PotwOrzeł: „Animrocznie” – zestaw krótkometrażowych animacji grozy

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy krótkometrażowe
Wydarzenia specjalne
31.10
-
/
2022
20.30
Bilet na pojedynczy seans: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy Karnet na 3 seanse: 30 zł
Kup bilet

Kurator:

Choć (jak wiecie) kochamy dobre kino, tego jednego wieczora w Kinie Orzeł nie będą najważniejsze poważne tematy, trudne pytania, festiwalowe hity, uznani mistrzowie ani formalna awangarda. Tym razem liczyć będzie się przede wszystkim dobra zabawa w kinomańskim gronie. Zapraszamy na Halloween w Ginie PotwOrzeł, czyli najstraszniejszy filmowy wieczór w Kinie Orzeł.

Strach - jedna z podstawowych cech pierwotnych (nie tylko ludzkich), mających swe źródło w instynkcie przetrwania. (Wikipedia)

Strach nas paraliżuje, wywołuje niezwyczajne dla nas reakcje. Rezonuje z opóźnieniem. Bywa, że mobilizuje do działania. Jest coś w strachu pociągającego. Może ta nieprzewidywalność? Może pragnienie silnych bodźców i reakcji naszego ciała? Nie znamy odpowiedzi na te pytania, a szukanie ich nie mieści się raczej w naszych priorytetach. Wolimy skupić się na przyjemności, jaką daje nam poczucie panowania nad strachem i tym, czego się boimy oraz na tym, że Wy lubicie się bać i oglądać straszne filmy.

Skoro więc określiliśmy jasno nasze cele, a kalendarz podsunął okazję, to skomponowaliśmy dla Was zestaw potwornie mrocznych, krótkich animacji. Nie bójcie się jednak… Nie traktujemy strachu do końca poważnie. Shorty, które dla Was mamy, nie tylko Was wystraszą. Liczymy na to, że również Was rozśmieszą, zaskoczą, oburzą, rozczulą, a może nawet skłonią do refleksji?  

Kuratorką zestawu jest Weronika Płaczek

Wydarzenie w ramach Halloween w Ginie PotwOrzeł

 • 19.00 - "Manos - Ręce przeznaczenia"
  to naprawdę straszny film. Raczej w drugim znaczeniu tego słowa wg słownika PWN. Absolutnie kultowe "dzieło" (podobno Quentin Tarantino jest posiadaczem jedynej kopii filmu na taśmie 35 mm), co do którego krytycy od lat spierają się, czy to już najgorszy film wszechczasów, czy może tylko ścisła czołówka. Nie nabawimy się więc może zakwasów od bijącego z ekranu napięcia, za to mięśnie brzucha i przeponę czeka nie lada wyzwanie.
 • 20.30 -"Animrocznie" - zestaw krótkometrażowych animacji grozy
 • 22.15 - "Psycho Goreman"
  Wisielcem na tym krwawym, filmowym torcie będzie "Psycho Goreman". To zbierający świetne recenzje (92% pozytywnych na Rotten Tomatoes) hołd dla VHS-owych horrorów klasy co najwyżej B. Tyleż krwawy co rozrywkowy (sporo tam będzie rozrywania) hit Octopus Film Festival, którego zwiastun w wersji polskiej czytał sam Tomasz Knapik!
 • 00.00 - Horror Party
  Na zakończenie (a może właśnie na drugi początek) po seansach płynnie przejdziemy na Horror Party (a. k. a. Dziady), któremu przewodzić będzie niezawodna ekipa MC Szpulka. Muzycznie będzie filmowo, horrorowo, parkietowo - od "Ghostbusters" do "Thrillera". A w menu - krwiste niespodzianki.


P. S.
Halloweenowe, najlepiej filmowe przebrania jak najmilej widziane. Będziemy mieć cukierki!

Bilet na pojedynczy seans:

 • 15 zł normalny
 • 12 zł ulgowy

Karnet na 3 seanse: 30 zł
klik do zakupu karnetów

Wstęp na Horror Party: wolny