Fot.
kadr z filmu "Mam na imię Strach", Eliza Płocieniak-Alvarez

Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 3+

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
04.04
-
/
2022
10.00

Kurator:

Atrament / Ink, Joost van den Bosch, Erik Verkerk, Holandia 2020, 2’14’’

W tym ultrakrótkim filmie animowanym oglądamy ośmiornicę, która jest maniaczka czystości. Okazuje się, że czasami, mimo że masz tak wiele ramion, nie możesz osiągnąć tego, do czego dążysz.

Niebieskie curry / Blue Curry, Magali Dunyach, Chien-Ju Hung, Jimin Jung, Vajra Pancharia, Léa Pietrzyk, Francja 2021, 5’47’’

Najwspanialsze życiowe lekcje są przekazywane poprzez najprostsze doświadczenia. Zwykła kuchnia zamienia się w największą salę lekcyjną... a mama podaje ci talerz pełen mądrości.


Kiwi i Strit - Rzeczy mają nogi / Kiwi & Strit - Things Have Legs, Esben Toft Jacobsen, Dania 2021, 5’

Dwa zabawne futrzaki, Kiwi i Strit mieszkają na polanie w lesie. Kiwi jest rozważny, ostrożny i żółty, a Strit jest dziki i fioletowy. Do większości rzeczy mają zupełnie różne podejście.


Kot i ptak / Saka sy Vorona – Katze und Vogel / Cat and Bird, Franka Sachse, Niemcy 2021, 7’36’’

Biały ptak żyjący w czarnym świecie spotyka czarnego kota żyjącego w białym świecie. W chwili, gdy się spotykają, dochodzi do dosłownego zderzenia ich środowisk.


Pianka / Chamallow, Marie Narrat, Francja 2020, 2’57’’

Lucie to 8-letnia dziewczynka. Pewnej nocy śpi spokojnie w swoim pokoju. Do pokoju zakrada się stworzenie, które ma tylko jeden cel: paczkę pianek należącą do Lucie. Jego niezdarność budzi dziewczynkę, która następnie staje twarzą w twarz z Malo. To nieoczekiwane spotkanie pozwoli im się lepiej poznać…


Toru Superlis: Kraken, Piotr Szczepanowicz, Polska 2021, 7’30’’

Mały lis Toru postanawia zostać superbohaterem, podążając śladami swojej babci – legendarnej Supervixen. Ilekroć pojawiają się jakieś kłopoty, Toru zakłada opaskę superbohatera i przychodzi innym z pomocą.


Mam na imię Strach / My name is Fear, Eliza Płocieniak-Alvarez, Niemcy 2021, 5’28’’

Czarująca emocja o imieniu „Strach”, która mieszka w twojej głowie, chce udzielić wywiadu. Może uda się wam zaprzyjaźnić? A może istnieje powód, abyś bał się bać?

Materiały dydaktyczne do pobrania.