Fot.
"Luce i skała", reż. Britt Raes

Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 3+

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
19.04
-
/
2023
09.00
1 zł, do kupienia w kasie kina
Kup bilet

Kurator:

Zupa Franzy/ Franzy’s Soup-Kitchen/ La Soupe de Franzy, Ana Chubinidze, Francja, 2021, 8’30’’

Samotna kosmitka Franzy, Szefowa Kuchni, odkrywa, że jej specjalna różowa zupa jest nie tylko pyszna, ale także magiczna, kiedy dzieli się nią z głodującymi stworzeniami żyjącymi na dziwnej planecie.


Spuffies/ Spacapufi, Jaka Ivanc, Słowenia, 2021, 11’09’’

Spuffies mają poważną obsesje na punkcie jubeesów. Kiedy zjedli ostatni pyszny owoc i zbliża się głód, udają się do następnego gaju jubee przez mroczny las.


ODO - Piosenka Dudzi/ ODO - Dudzia's song, Mikołaj Pilchowski, Piotr Szczepanowicz, Polska, Irlandia Północna, 2021, 7’

Sowy zazwyczaj śpią w ciągu dnia. Ale Odo jest inny, dlatego rodzice na czas, kiedy sami śpią, wysyłają Odo do ptasiego przedszkola. Odo jest może najmniejszym z przedszkolaków, ale wszystkie „braki” nadrabia pewnością siebie, co czasem prowadzi do niemałych kłopotów. W takich chwilach Odo wspiera jego najlepsza przyjaciółka Dudzia, jeszcze mniejsza od niego. Razem tworzą zgrany duet.

Małe deszczowe robaki/ Little Rain Worms, Jaromír Gál, Czechy, 2023, 8’

Historie o dwóch młodych dżdżownicach, które po prysznicu zawsze wypełzają z dziury i zaczynają realizować swoje „świetne pomysły”. Czasem sobie dokuczają, ale przeważnie muszą sobie pomagać. W tym odcinku spotykają odważną wiewiórkę.


Luce i skała/ Luce and the Rock/ Luce et le Rocher, Britt Raes, Belgia, 2022, 12’59’’

Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, w środku spokojnej małej wioski, w której mieszka Luce, znajduje się gigantyczna skała. Wieśniacy nie mogą już nawet otworzyć drzwi do swoich domów! Luce jest zła: odejdź Rock, nie pasujesz tutaj! I dlaczego w ogóle tu jesteś?

Materiały dydaktyczne