Fot.
kadr z filmu "The Big Tantrum", reż. Celia Tisserant, Arnaud Demuynck

Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 3+ (dodatkowy seans)

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
16.04
-
/
2024
10.00
1 zł/ dziecko, 0 zł/nauczyciel Zgłoszenia: animocje@gmail.com
Kup bilet

Kurator:

Informacja dla grup zorganizowanych:

Koszt 1 zł/dziecko, 0 zł/nauczyciel

Zgłoszenia: animocje@gmail.com
Prosimy o podanie nazwy szkoły, ilość osób oraz jaki pokaz.
Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Materiały dydaktyczne

The Big Tantrum, Celia Tisserant, Arnaud Demuynck, Francja, 2022, 7’

Kadr z filmu animowanego. Wielki, czerwony i włochaty stwór leży na podłodze pokoju dziecięcego i krzyczy. Obok niego stoi chłopiec ze zdziwioną miną.

Robert miał ciężki dzień. Wraca ze szkoły w złym nastroju i tata każe mu iść do swojego pokoju. Czuje, że wzbiera w nim coś okropnego: to złość…

Żabi Królewicz, Bartosz Zarzycki, Polska, 2022, 7’

Kadr z filmu animowanego. Szara mysz w złotej koronie na głowie stoi w otoczeniu drzew i chmur. Wszystkie elementy obrazu wykonane są z różnych rodzajów materiałów tekstyliów.

Królewna Bianka marzy o królewiczu z bajki i postanawia go odnaleźć pośród żab z ogrodowej sadzawki. Jak wiadomo wystarczy pocałować odpowiednią żabę by odczarować zaklęte go w niej królewicza. Chomikowi Albertowi nie bardzo się ta zabawa podoba, jest trochę zazdrosny. Wymarzony królewicz na szczęście okazuje się gburem i Królewna docenia Alberta.

A Tiny Voyage, Emily Worms, Francja, 2022, 7’45’’

Kadr z filmu animowanego. Wielka, kolorowa papuga stoi naprzeciwko chłopca o niebieskich włosach. Postacie stoją pośród wysokich fioletowych traw.

John widzi niezwykły widok: Titi, jego papuga, otwiera drzwi do swojej klatki samodzielnie! Jednak ptak nie odlatuje... Dlatego John postanawia pomóc Titi’emu pokonać strach i wspólnie wyruszają w małą podróż.

All My Colours, Marc Riba, Anna Solanas, Hiszpania, 2023, 4’55’’

Kadr z filmu animowanego. Dziewczynka o kręconych, różowych włosach, zielonych oczach i ze smutną miną siedzi na skraju białego łóżka.

Po śmierci matki mała dziewczynka traci wszystkie swoje kolory. Czy istnieje sposób, aby je odzyskać?

Foxtale, Alexandra Allen, Portugalia, 2022, 5’53’’

Kadr z filmu animowanego. Rudy lis goni małego, niebieskiego ptaszka.

Głodny lis walczy o ostatnią jagodę na szczycie drzewa.

Kicia Kocia w kosmosie, Marta Stróżycka, Polska, 2023, 7’

Kadr z filmu animowanego. Kotka w hełmie kosmonauty w rakiecie kosmicznej. Rakieta wzbija się w powietrze.

Kicia Kocica wyrusza w ekscytującą podróż przez bezmiary kosmosu, pójście spać może poczekać! Na księżycu, podziwiając hipnotyzujące kosmiczne krajobrazy, z zapałem wyszukuje przyjaznych kosmitów i odkrywa fascynujące tajemnice dotyczące grawitacji.

Battery Mommy, Seungbae Jeon, Korea, 2023, 8’39’’

Kadr z filmu animowanego. Żółty stworek w kształcie klocka LEGO w kraciastym szaliku i czerwonych słuchawkach dmucha słomką do miski z wodą wypełnionej pianą. Dookoła niego znajdują się duże ilości baniek mydlanych.

Mama Bateria w przedszkolu robi przeróżne rzeczy, pracuje w automacie na bańki mydlane, w aparatach i w termometrach. Pewnego zimowego dnia podczas drzemki dzieci Mama Bateria odkrywa, że pali się choinka w przedszkolu. W tej chwili pilnie biegnie do alarmu przeciwpożarowego, aby bezpiecznie uratować śpiące dzieci...

Materiały dydaktyczne