Fot.

Konkurs filmów dla dzieci: klasy I-III

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
20.04
-
/
2021
10.00

Kurator:

Comment j’ai vaincu ma peur deshumains / How I Overcame My Fear of Humans, Helene Ducrocq, Francja / France, 2020, 9’

Dédaliah jest pająkiem. Bliska śmierci, zastanawia się, czy gdyby tak bardzo nie bała się ludzi, mogłaby pojechać do Nowego Jorku ze swoją najlepszą przyjaciółką?

Migrants, Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte, Zoé Devise, Francja / France, 2020, 8’17”

Dwa niedźwiedzie polarne zostają skazane na wygnanie z powodu globalnego ocieplenia. Podczas swojej podróży napotkają niedźwiedzie brunatne, próbując z nimi zamieszkać.

Privet, Babulnik! / Merry grandmas!, Natalia Mirzoyan, Rosja / Russia, 2020, 8’

Masza chce iść z rodzicami na imprezę sylwestrową, ci jednak zostawiają ją pod opieką babci. Do babci zaczynają przychodzić goście, aż w końcu dziewczynka zostaje sam na sam ze starszymi paniami.

MITCH-MATCH series #22, Géza M. Tóth, Węgry / Hungary, 2020, 2’12”

W pudełku została tylko jedna zapałka. Ten patyczek, ten zwykły przedmiot, jest bohaterem serialu MITCH-MATCH. Wciąż przeżywa zabawne, fantastyczne przygody, które przywołują na myśl świat wyobraźni każdego z nas.

Puskás Öcsi és Barátai - A Rongy-labda / Öcsi Puskás and Friends - The Rag-ball, Csaba Gellár, Węgry /Hungary, 2019, 7’16”

Öcsi i Cucu najbardziej na świecie pragną dołączyć do gry, ale starsi chłopcy ich ignorują, bez względu na to, jak bardzo dwójka dzieciaków próbuje zwrócić na siebie uwagę. Kiedy tata Öcsiego zauważa zły humor syna, wpada na pewien pomysł: Zróbmy piłkę-szmaciankę!

 Praktyczny Pan / Mr Practical, Michał Poniedzielski, Dominik Litwiniak, Polska / Poland, 2020, 10’

Mimo, że Praktyczny Pan wszystko robi idealnie, jest mu w życiu coraz smutniej. Tabletki nie pomagają, więc kupuje kota, którego  mruczenie podobno poprawia nastrój. To historia o wyobcowaniu we współczesnym świecie, o potrzebie bliskości,  powoli rodzącej się przyjaźni człowieka z kotem i o nieoczekiwanych zmianach: „zupełnie, całkowicie i okropnie niepoważnych”.

Volk Naoborot / The Other Way Wolf, Ira Elshansky, Rosja / Russia, 2020, 11’04”

Serial animowany łączy w sobie trzy bajki, w których Wilk jest antybohaterem - „Czerwony Kapturek”, „Wilk i siedem koźlątek” i „Trzy małe świnki”. Wszystkie zostają przeniesione do nowej rzeczywistości, w której istnieją Wilk-weganin, lusterka smartfonów i zaczarowany internetowy las.

Myci Sluzba / The Dish Washer, Katerina Karhankova, Czechy / Czech Republic, 2019, 7’

Dom niedźwiedzi Neda i Miszki jest pełen brudnych naczyń, ci jednak nie mają ochoty sprzątać. Robią się głodni, więc Ned wpada na pomysł, żeby zadzwonić do szopa pracza, dla którego zmywanie naczyń nie powinno stanowić żadnego problemu - umiejętności sprzątania przechodzą w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Materiały dydaktyczne do pobrania.