Fot.

Konkurs filmów dla dzieci: przedszkola

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
09.04
-
/
2019
10.00
1 zł od szkoły, konieczny wcześniejszy kontakt: agnieszka.brzyska@mck-bydgoszcz.pl
Kup bilet

Kurator:

Balance, reż./dir. Raymond Limantara Sutisna, Singapur / Singapore, 2018, 3’36”

Krótki film o chłopcu i dziewczynce, którzy walczą o miejsce do malowania. Żadne z nich nie chce ustąpić… do momentu, kiedy bałagan, który robią, wymyka się spod kontroli.

Wiercimisie - Gdzie jest Bubi / The Wriggles - Where is Buby, reż./dir. Waldemar Mordarski, Marzena Nehrebecka, Polska / Poland, 2016, 11’

Miś Bubi daje się namówić na nocną wycieczkę. Kiedy następnego dnia Bubi nie wraca do swojej wioski, na poszukiwanie wyrusza jego oddana przyjaciółka Berta.

J'ai perdu mon papa / I’ve lost my dad, reż./dir. Grupa 28 dzieci / 28 Children Collective, Belgia / Belgium, 2017, 7’

Picopatate odwiedza planetę Ziemię wraz ze swoim tatą. Niestety mały kosmita gubi swojego opiekuna. Rusza na poszukiwania...

Princ Ki-Ki-Do: Steklofon / Prince Ki-Ki-Do: Wonder Glass, reż./dir. Grega Mastnak, Słowenia / Slovenia, 2017, 5’05”

Mieszkańcy lasu natykają się na coś, czego nigdy przedtem nie widzieli: na butelkę. Okazuje się, że jest to rzecz przydatna, wybucha więc zacięta walka...

Roobi and Chickens: A Passenger From Space, reż./dir. Babak Nekooei & Behnood NekooeiIran, 2018, Iran, 7’56”

Opowieść o Roobim, niebieskim lisku, i rannym ptaszku - Kogucie, który mieszka wraz ze swoją rodziną na farmie. Kogut denerwuje Roobiego, próbując go przepędzić.

Czapu, Czipu: Co to tak trzeszczy? / Hee Hee Hatty: What's the cracking?, reż./dir. Bogna Sroka-Mucha, Polska / Poland, 2017, 5’10”

Czapu Czipu opowiada o przygodach małego chłopca i jego niezwykłej papierowej czapki. Jest to serial-zagadka dźwiękowo-wizualna. Co kryje się w czapce-niespodziance?

Cat Lake City, reż./dir. Antje Heyn, Niemcy / Germany, 2019, 6’41”

Kot Percy cieszy się perspektywą miłego dnia w CAT LAKE CITY - wakacyjnym raju dla kotów. Na miejscu przeżywa rozczarowanie.

Meneer Papier gaat uit wandelen / Mister Paper goes out for a walk, reż./dir. Tesseur Ben and De Beul Steven, Belgia / Belgium, 2018, 8’28”

Jest piękny dzień. Pan Papierowy wybiera się na przechadzkę. Znajduje kilka starych gazet, wyjmuje nożyczki i zabiera się za wycinanie wszystkiego, czego mu brakuje na spacerze.

Ping-Pong, reż./dir. Myles Hunt, Stany Zjednoczone / United States, 2017, 0’41”

Poznajcie gwiazdę twórczego debiutu Mylesa: Ping-Pong! Miejcie oczy szeroko otwarte: nowa porcja dobrej zabawy i magii nadciąga!