Fot.
kadr z filmu "Cold Heart (PNAU Remix)", reż. Raman Djafari

Konkurs Filmów Muzycznych

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
08.04
-
/
2022
22.00

Kurator:

Melaleuca - Yu Su, Jordan Minkoff, Kanada 2021, 5’36’’

Miłość unosi się w powietrzu kiedy dwa samoloty spotykają się podczas lotu. Pasażerowie przeżywają najlepszy lot swego życia.

Tryin' To Be A Girl - Romain Humeau, Nicolas Flory, Francja 2021, 4’31’’

Mężczyzna idzie po kablu niczym linoskoczek. Próbuje utrzymać równowagę, a wtedy zauważa świetlisty punkt na horyzoncie. Mija rozległe tereny zamieszkałe przez dziwne zwierzęta. Jedne z nich zachęcają go do pójścia w stronę światła, a inne próbują wytrącić go z równowagi. W końcu osiąga swój cel, co kończy się niekończącym się upadkiem między piekłem a rajem.

Oublier Quoi - Doomsisters, Vittu Ugo, Francja 2020, 1’03’’

W ponurych czasach średniowiecza samolubny i okrutny król sieje strach wśród poddanych. Ci w końcu się buntują, palą królewskie posiadłości i ścinają mu głowę.

Gyroscope - Olovson, Gabriel Böhmer, WIelka Brytania 2021, 3’11’

Małe dziecko odkrywa magię i przygodę szukając tajemniczego żyroskopu w domu jego dziadków. Utwór autorstwa Olovsona, czyli solowego projektu producenta Jacoba Olofssona, laureata nagrody Grammy.

We lost our phone - Zea + Oscar Jan Hoogland, Dominika Łabądź, Jakub Majchrzak, Polska 2020, 3’22

Zarówno klip jak i tekst utworu nawiązują do kryzysu komunikacji we współczesnej rzeczywistości społecznej i politycznej. W dobie największego wzrostu technologicznego, który umożliwia nam nawiązywanie łączności w każdej szerokości geograficznej, a nawet w kosmosie, straciliśmy zdolność komunikowania się.

Elton John, Dua Lipa - Cold Heart (PNAU Remix), Raman Djafari, Niemcy 2021, 4’14’’

Czwórka przyjaciół podczas surrealistycznej nocy na mieście podąża za Eltonem Johnem i Dua Lipą w podróż do fantastycznego wszechświata.

Talk To You - Anjana Vasan, Sheetal Thankey, Sheetal Thankey, WIelka Brytania 2021, 3’45’’

Klip w abstrakcyjny sposób przedstawia przygotowania pewnej kobiety do wyjścia na miasto. Przeżywa ona wzloty i upadki związane z lękiem społecznym, a jednocześnie akceptuje samą siebie bez żadnych skrupułów.

The Tower - The Recks, Sunčana Brkulj, Chorwacja 2020, 3’58’’

Lata mijają, a malutka cywilizacja pnie się w górę.

Grosik - Hiob Dylan, Karolina Kajetanowicz, Polska 2021, 2’54’’

Klip do piosenki zespołu Hiob Dylan o tym grosiku, którego nigdy nie wydają w osiedlowym sklepie.

Thar Liggur Hundurinn Grafinn (there's the rub) - Captain Syrup, Simon Skrepek, Austria 2021, 5’10’’

Dawno temu maszyny były myszami, a ludzie lwami. Ale teraz, kiedy jest dokładnie odwrotnie, popatrzcie tylko na te małe zmęczone koniki. Czy w ogóle uda mi się cokolwiek napisać?

When I have wind in my skull - La Bête, Mathilde Remy, Francja 2021, 3’20’’ 

Postaci z obrazów radośnie śpiewają o śmierci, starości i ludzkim ciele w klipie będącym połączeniem animacji i collage'u.

Love Angle - Lion on Tiger, Diego Cumplido, Chile 2020, 1’50’’

Klip opowiada o parze z ogromnymi głowami z plasteliny, która toczy zażartą kłótnię w swoim mieszkaniu. Głowy te zostały sfilmowane w technice animacji plastelinowej na tle czarno-białego materiału filmowego wyświetlanego na ekranie telewizora analogowego.

Abeokuta - OvE, Jakub Majchrzak, Polska 2021, 4’33’’

Klip stanowiący coś w rodzaju video-analizy teorii zawartych w „Symulakrach i symulacjach” Jeana Baudrillarda.

Frutos Rojos - Los Mundos, Dave Merson Hess, Meksyk 2020, 3’30’’

Podróżująca między wymiarami istota będąca połączeniem psa i truskawki podwozi tajemniczego autostopowicza. Klip stworzony do piosenki grającego psychodelicznego rocka zespołu Los Mundos z Monterrey w Meksyku.

Falling Down - A Photograph - Superpoze ft. Dream Koala (Combien Mille Records), Swann Chesnel, Yoann Chesnel, Francja 2020, 4’47’’

Czy współczesny świat dobiega końca? Co by było, gdyby Nowy Jork, stolica świata, umarł i stał się miastem duchów? Co by było, gdyby nasze codzienne życie zostało zredukowane do wspomnień utrwalonych na starych zdjęciach? Zatrważając refleksja na temat naszego społeczeństwa zjeżdżającego po równi i konsekwencji tej sytuacji dla naszego świata.

Workin' on Myself - The Otter Popz, Julianna Romero, USA 2021, 2’39’’

Boysband z lat 90. składający się z wydr wykonuje piosenkę, w której w wyniku spotkań z psychologiem przepraszają za swoje toksyczne zachowania w związkach.

Photay - Villain, Sarina Nihei, USA 2021, 3’53’

Dziewczyna błąka się po mistycznym świecie zamieszkiwanym przez dziwne istoty.

Downfall, muz. / mus. Ryan Fayad, Rona Fayad, Liban 2021, 3’28’’

Enya próbuje zostać tancerką, jednak jej zachowanie sprawia, że przeżywa upadek.

Simé Love - Dowdelin, Ugo Vittu, Peter the Moon, Francja 2021, 3’38’’

Świat staje się czarno-biały kiedy wszechwładna dłoń oddziela od siebie kochanków. Przywrócą barwy światu przy pomocy przesłania tej piosenki: Kochajmy się.

Regulamin i klauzula informacyjna RODO losowania nagród w głosowaniu publiczności.