Fot.

Konkurs Główny: filmy ze świata II

Kategorie

Pokazy konkursowe
Filmy krótkometrażowe
Dla dorosłych
12.04
-
/
2018
18.00

Kurator:

Hel (Hellium)

Damian Krakowiak / Polska 2015 / 5’

Para młoda opuszcza wesele w celu zrobienia sobie sesji fotograficznej. W tym czasie goście zostają sami.Na wierzch wychodzą wszystkie ich nawyki oraz słabości. Film jest luźną interpretacją pojęcia zbawienia, potępienia oraz 7 grzechów głównych.

Closed Visit

Jade Evans / Wielka Brytania 2017 / 2’20”

Paul nie widział swojego syna od pięciu miesięcy, czyli od czasu ostatniej rozprawy rozwodowej. Jedyną formą kontaktu między nimi jest cotygodniowy wideoczat. Closed Visit to współczesna opowieść o podwójnej roli technologii: jest zarówno mechanizmem uśmierzającym ból jak i źródłem cierpienia.

Framed

Marco Jemolo / Włochy 2017 / 7’

W bliżej nieokreślonym komisariacie policji F.K. prosi Stróżów Prawa o pomoc w próbie zgłoszenia przestępstw, których padł ofiarą: narodzin, ukształtowania , przymuszanej pracy. Bohater pozostanie uwięziony w niekończącym się koszmarze.

Riot

Frank Ternier / Francja 2017 / 13’15”

W wyniku sprzeczki z czujnym sąsiadem i policją zostaje zabity młody, czarnoskóry mężczyzna. Zbiera się oburzony tłum. Rośnie poczucie niesprawiedliwości, a emocje sięgają zenitu. Czy w obliczu braku słów ciało może wziąć odwet za spotkaną krzywdę?

Pleure! (Cry!)

Laura Nicolas / Belgia 2017 / 4’45”

Grób. Smutna babcia. Zdezorientowana mała dziewczynka i troje żałobników, którzy o wszystkim jej powiedzą.

Taxidermy for Beginners

Aria Covamonas / Meksyk 2017 / 3’14”

Nie nadwerężaj słuchu podczas oglądania tego niemego filmu, w którym pokazany jest potykający się o powierzchnię Biały Królik uciekający przed tym głupim dzieciakiem podążającym za nim do podziemi.

Kötü Kiz (Wicked Girl)

Ayce Kartal / Turcja 2017 / 8’

S. to ośmioletnia dziewczynka z Turcji, która ma wybujałą wyobraźnię. Interesuje się przyrodą i zwierzętami. Podczas pobytu w szpitalu wspomina szczęśliwe wakacje spędzone we wiosce swoich dziadków. Jednak mroczne wspomnienia zaczynają wyglądać z zakamarków świadomości.

Maasikaõgijad (Strawberry Eaters)

Mattias Mälk / Estonia 2018 / 14’39”

Dwoje rolników uprawiających truskawki zastaje pole zniszczone przez wygłodniałe ślimaki. Para postanawia rozpocząć nowe życie w mieście jednak kiedy kobieta ogłasza, że oczekuje dziecka mężczyzna podejrzewax że również za tym muszą stać ślimaki.

Nachtstück (Nocturne)

Anne Breymann / Niemcy 2016 / 5’19”

Leśne stworzenia zbierają się w nocy, aby uprawiać hazard ryzykując to co w nich najgłębiej ukryte.

The Theory of Sunset

Roman Sokolov / Rosja 2017 / 8’48”

Mały człowiek przechodzi przez las późną nocą. Podczas kiedy wszyscy śpią, ma on do wykonania bardzo ważne zadanie – przynieść kolejny nowy dzień.

Enough

Anna Mantzaris / Szwecja 2017 / 2’19”

Momenty utraty samokontroli.

Travelogue Tel Aviv

Samuel Patthey / Szwajcaria 2017 / 6’

Młody artysta pochodzący ze Szwajcarii przylatuje na pół roku do Tel Avivu. Szkicując swoje wrażenia analizuje otaczającą rzeczywistość by nauczyć się rozumieć samego siebie.