Fot.

Konkurs Międzynarodowy - Blok I

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
18.04
-
/
2023
17.00

Kurator:

Konkurs Międzynarodowy o Bydgoską Nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego, niezmiennie, przybliżymy Wam arcydzieła z całego świata, wykonane przy użyciu różnorodnych technik, które Was zaskoczą, rozbawią bądź wzruszą do łez…

Letter To a Pig, reż. Tal Kantor, Francja, Izrael, 2022, 16' 47"

Ocalały z Holokaustu czyta list, który napisał do świni, która uratowała mu życie. Młoda uczennica słucha jego świadectwa w klasie i pogrąża się w pokręconym śnie, w którym konfrontuje się z pytaniami o tożsamość, zbiorową traumę i skrajności ludzkiej natury.

Spheres, reż. Anais Scheeck, Francja, 2022, 4'42"

Epicka podróż do wszechświata abstrakcji geometrycznej. Od grawitacji dzieciństwa po wzloty i przepaści dorastania, od kolorów miasta po miraże zrodzone ze spotkania innego, ruch będzie jedynym namacalnym elementem tej inicjacyjnej podróży.

Wild & Woolly, reż. Alan Jennings, USA, 5'40"

Aż iskry lecą kiedy młoda dziewczyna spotyka w lesie mitologiczną bestię. Napięcie rośnie, gdy stwór porusza się po niebezpiecznym świecie dynamiki rodziny.

Blooming brain, reż. Edyta Adamczak, Polska, 2022, 10'05"

Ida jest w pociągu. Podczas podróży traci części ciała :rękę, nogę. Mózg kwitnie! Współpasażerowie niczego nie zauważają. Surrealistyczna, poetycka metafora choroby neurologicznej. Film jest dedykowany brazylijskiemu neurologowi dr Coimbrze i wszystkim, którzy doświadczyli choroby SM (stwardnienia rozsianego).

Mr. Xifro's morning, reż. Marc Riba, Anna Solanas, Hiszpania, 5' 20"

Pan Xifro jest zdesperowany. Po prostu nie może przypomnieć sobie piosenki i cały ranek nie może myśleć o niczym innym.

Small Hours, reż. Christian Spurling, Marty Śnieżek, Irlandia, 2022, 5'

„Small Hours” w reżyserii Christiana Spurlinga i Marty Śnieżek. Jest w pełni podzielony/mozaikowy ekran krótkometrażowej animacji 2D śledzi ciąg myśli dwojga ludzi, przechodząc od jednego wspomnienia do drugiego. Gdy zanurzamy się głębiej w te wspomnienia, przekraczamy do podświadomości bohatera i tracimy kontakt z rzeczywistością.

Above the clouds, reż. Vivien Hárshegyi, Węgry, 2022, 13' 32"

Młoda dziewczyna nagle ponownie się zakochuje. Kiedy zdaje sobie z tego sprawę, musi uciekać. Wir zabiera ją do jej przeszłości, gdzie ma szansę uwolnić swoje serce, jeśli zmieni to jak interpretuje piekło swojej pierwszej miłości.

A Brief History of Us, reż. Etgar Keret, Polska, Izrael, 2021, 6'

Będąc w długim związku czasem czujesz, że nie jesteś już indywidualną jednostką, ale raczej częścią złożonego organizmu. Od całej twojej codziennej rutyny, przez decyzje które podejmujesz czy muzykę której słuchasz, aż po powietrze, którym oddychasz - ciężko jest stwierdzić różnicę między twoimi a naszymi wyborami.

Whale’s song, reż. Adeline Faye, Francja, 2022, 11'50"

Pewnego ranka grupa mieszkańców odkrywa w środku miasta wielkie zwłoki wieloryba. Nie mogą ich obejść, więc będą musieli zmierzyć się z ciałem zwierzęcia. To spotkanie ma ich zmienić w nieoczekiwany sposób.

The Smile, reż. Erik van Schaaik, Holandia, 2022, 16'

Kiedy światowej sławy gwiazdor filmowy zostaje oskarżony o pożeranie swoich słynnych współpracowniczek, jego kariera legnie w gruzach. To ściera uśmieszek z jego twarzy.