Fot.

Konkurs Międzynarodowy - Blok IV

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
21.04
-
/
2023
17.00

Kurator:

Konkurs Międzynarodowy o Bydgoską Nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego, niezmiennie, przybliżymy Wam arcydzieła z całego świata, wykonane przy użyciu różnorodnych technik, które Was zaskoczą, rozbawią bądź wzruszą do łez…

Amok, reż. Balázs Turai, Węgry, 2022, 14'17"

Po tym jak utracił swoją narzeczoną i swoją urodę w dziwacznym wypadku, Clyde musi zmierzyć się ze swoimi wewnętrznymi demonami.

3 geNARRATIONS, reż. Paulina Ziółkowska, Polska, 2021, 8'30"

3 pokolenia, 3 narracje, 3 różne punkty widzenia. Taniec pokoleń.

 

Half Empty, reż. Katarzyna Orłowska, Polska, 2022, 4'52"

W nadziei na przełamanie impasu, kobieta ślęczy nad kartką papieru, popijając do połowy pusty kieliszek wina. Niedowartościowanie i lęk przed porażką prześladują ją na każdym kroku, przybierając postać winnej czerwieni. Animacja wykonana tuszem, jest metaforycznym obrazem wewnętrznych przeżyć bohaterki, która zmaga się z brakiem wiary we własne umiejętności i osiągnięcia.

Juice, reż. Mona Keil, Niemcy, 2022, 4'55"

Mięsiste stworzenia muszą nauczyć się dzielić swój soczysty świat z nieznośnymi małymi robakami, zanim wyschną.

The Square City, reż. Ruth Lam, On WaChow, Ka Lok Liu, Hong Kong, 2022, 6'35"

Ciasne otoczenie z wszelkimi ograniczeniami sprawia, że Hongkong przypomina kwadratowe miasto. Być może życie jest zubożałe, przytłaczające, a rzeczywistość jest trudna do zmiany. Jednak Bong nie stracił wyobraźni na temat ptaków szybujących wysoko na niebie i nadal ma tęsknotę za cudownymi rzeczami.

Night of the Living Dread, reż. Ida Melum, UK, 2021, 11'27"

Kiedy przerwa w dostawie prądu rujnuje Ruby rutynę przed snem, zostaje ona nawiedzona przez niechcianych gości. Jedynym sposobem na spokojny sen Ruby jest konfrontacja z gośćmi.

Impossible Figures and otherstories I, reż. Marta Pajek, Polska, Kanada, 16'10"

Po wybuchu starsza kobieta, elegancka i tajemnicza, wędruje po opustoszałych ulicach miasta, wspominając to, co było i co mogło być.