Fot.

Konkurs Międzynarodowy I

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
Dla dorosłych
19.04
-
/
2021
17.00

Kurator:

Jestem tutaj / I'm here, Julia Orlik, Polska / Poland, 2020, 15’

Starszy mężczyzna opiekuje się swoją sparaliżowaną żoną. Mimo podeszłego wieku i własnych problemów ze zdrowiem, stara się ze wszystkich sił, aby ulżyć jej w cierpieniach z dnia na dzień coraz silniejszych. Pomaga mu córka, która usiłuje pogodzić opiekę z  pracą w szpitalu oraz swoim życiem rodzinnym.

Cockpera, Kata Gugic, Chorwacja / Croatia, 2020, 4’27’’

Krótka opera inspirowana bajką Ezopa „Walczące koguty i orzeł”.

Chado, Dominica Harrison, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 7’24’’

Podczas długiego, gorącego lata w lesie, Dziecina przechodzi przyspieszony kurs dorosłości. Najpierw choruje jej Pies, a potem niespodziewanie jej Matka wraca do domu z nowym kochankiem. Świat Dzieciny zostaje wywrócony do góry nogami. Opowieść o dojrzewaniu, umiejscowiona w zaczarowanej rosyjskiej dziczy.

PUSTOLOVINE GLORIJE SCOTT - Umorstvo u katedrali / THE ADVENTURES OF GLORIA SCOTT - Murder in the Cathedral, Matija Pisacic, Chorwacja, Serbia / Croatia, Serbia, 2020 15’39’’

Londyn początku XX wieku. Słynna detektyw Gloria Scott i jej wierna towarzyszka Mary Lambert spędzają spokojny wieczór w swoim gabinecie. Właśnie wtedy nieznany morderca zabija profesora Jansena u progu ich drzwi. Czeka ich nowa przygoda.

L'infinito / The Infinite, Simone Massi, Włochy / Italy, 2020, 2’

Słowa w języku włoskim stają się wizją, ożywiając klasyczne dzieła Giacomo Leopardiego, uważanego za największego włoskiego poetę XIX wieku.

Nod. Wink. Horse., Oliver Magee, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 4’42’’

Film kręcony zza konia. Komplikacja narracji. Autosabotaż.

Purpleboy, Alexandre Siqueira, Portugalia, Francja, Belgia / Portugal, France, Belgium, 2019, 13’55’’

Oscar to dziecko, które kiełkuje w ogrodzie swoich rodziców. Nikt nie zna jego płci biologicznej, ale sam wybiera bycie mężczyzną. Pewnego dnia Oscar przeżywa niezwykłą, ale bolesną przygodę w autorytarnym i opresyjnym świecie. Czy uda mu się osiągnąć akceptację tożsamości, której tak bardzo pragnie?

Rozwiązanie / Reason, Szymon Ruczyński, Polska / Poland, 2020, 7’56’’

Wobec tajemniczej kobiety padają oskarżenia o uprawianie czarnej magii. Każdy ma coś do powiedzenia, a do gry włączają się miejscowe władze, środki masowego przekazu oraz Kościół.