Fot.

Konkurs Międzynarodowy II

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
11.04
-
/
2019
17.00

Kurator:

La Chute / The Fall, reż./dir. Boris Labbé, Francja / France, 2018, 14’22”

Niebiańskie istoty zstępują na Ziemię, zakłócając równowagę światową. Upadek prowadzi do powstania kręgów Piekła i Nieba.

Viaje a Japón / My Trip to Japan, reż./dir. Dante Zaballa , Argentyna, Japonia / Argentina, Japan, 2018, 3’37”

Film powstał w oparciu o autentyczną rozmowę przeprowadzoną z Juanem Molinetem przed jego wyjazdem z Japonii w połączeniu ze wspomnieniami z wycieczek do Tokio, Hiroszimy, Miyoshi, Naoshimy i Kioto.

Etreintes / Embraced, reż./dir. Justine Vuylsteker, Francja, Kanada / France, Canada, 2018, 5’27”

Kobieta wpatruje się w ciemne chmury, walcząc ze wspomnieniami z przeszłości. Wśród chmur pojawia się obraz namiętnego uścisku.

Fuse, reż./dir. Shadi Adib, Niemcy / Germany, 2018, 7’18”

Grupa mężczyzn próbuje zabić złapaną w pułapkę mysz. Sugestia nieznajomego, aby wypuścić ją na wolność okazuje się chorą sztuczką. W efekcie zarówno ofiarę, jak i kata spotyka taki sam los.

Carlotta's Face, reż./dir. Valentin Riedl, Frédéric Schuld, Niemcy / Germany, 2018, 5’

Twarz Carlotty opowiada o dysfunkcjonalnym związku kobiety cierpiącej na prozopagnozję,  czyli upośledzenie zdolności rozpoznawania twarzy oraz o zbawieniu, którego doznaje dzięki sztuce.

Sounds Good, reż./dir. Sander Joon, Estonia, 2018, 9’50”

Operator mikrofonu usiłuje nagrać dźwięki wydawane przez grzyby.

Ispod kojeg li su samo kamena ispuzali / What Rock Did They Crawl Out From Under, reż./dir. Daniel Šuljić, Chorwacja / Croatia, 2018, 5’30”

Nadchodzi ciemność, która wkrótce wypełni całe pomieszczenie.

Clean Cut 29, reż./dir. Pedro “Qcho” Sanz, USA, 2018, 0’34”

Ten krótki filmik przedstawia bombardowanie, jakiemu codziennie poddani jesteśmy za pomocą reklam, brandów, niusów i polityki.

In a Nutshell, reż./dir. Fabio Friedli, Szwajcaria / Switzerland, 2017, 5’34”

Od nasienia do wojny, od mięsa do miłości, od obojętności do apokalipsy. Próba zwięzłego ujęcia świata w skorupce od orzecha.

III, reż./dir. Marta Pajek, Polska / Poland / 2018, 12’

Kobieta i mężczyzna spotykają się w poczekalni. Rozpoczyna się gra, która robi się coraz bardziej drapieżna. III ukazuje kobietę w wyczerpującym, choć kuszącym związku z mężczyzną. Trzecia część tryptyku „Figury niemożliwe i inne historie”.