Fot.

Konkurs Międzynarodowy II

Kategorie

Pokazy konkursowe
Filmy krótkometrażowe
Dla dorosłych
20.04
-
/
2021
17.00

Kurator:

Carrousel, Jasmine Elsen, Belgia, Czechy / Belgium, Czech Republic, 2020, 10’14’’

Roos dorasta razem ze swoimi ślimakami w parku. W ich parku. Pewnego dnia zostają zaatakowani przez intruzów. A może odwrotnie? Film o dehumanizacji.

Uzi / Ties, Dina Velikovskaya, Niemcy, Rosja / Germany, Russia, 2019, 7’17’’

Między rodzicami a dzieckiem istnieje silny związek. Młoda kobieta opuszcza dom rodzinny, chcąc zwiedzić świat. Jednak świat jej rodziców jest tak mocno z nią powiązany, że wyjeżdżając naraża go na niebezpieczeństwo. Okazuje się, że związek ten może mieć destrukcyjny charakter.

Angry Dogs, Shaun Clark, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 4’30’’

Gdy budzą się śpiące psy, racjonalne myślenie przestaje obowiązywać.

Suspensão / Poise, Luís Soares, Portugalia / Portugal, 2020, 7’20’’

Leżąc w łóżku w małym pokoju, mężczyzna znajduje się w impasie, nie potrafi podjąć decyzji. Czas zatrzymał się w nim i poza nim, w minimalistycznie urządzonym pokoju, jak i w geometrycznym mieście.

Patologiczna Krawcowa – zły dzień / Pathological Seamstress – bad day, Agata Szwarc, Polska / Poland, 2020, 1’

Rozmowa telefoniczna z krawcową, która miała zły dzień.

夜車 / Night Bus, Joe Hsieh, Taiwan 2020, 20’

W nocnym autobusie podmiejskim skradziono naszyjnik. Ma miejsce tragiczny i śmiertelny wypadek drogowy, w rezultacie którego rodzą się miłość, nienawiść i zemsta. Film osiąga punkt kulminacyjny, gdy ogień pochłania autobus, płonąc jasno na tle ciemnego, nadmorskiego nieba.

Polka-dot boy, Sarina Nihei, Francja / France, 2020, 7’39’’

Pewien chłopiec, odkąd tylko pamięta cierpi na chorobę skóry. Poprzez dziwne zrządzenie losu odkrywa ukryty związek między swoim schorzeniem a organizacją religijną.

SŁUCHAJ / NOW LISTEN, Kijek / Adamski, Polska / Poland, 2020, 3’50’’

Kameralny moment refleksji na temat możliwości dialogu między kobietą i mężczyzną zamienia się w symboliczne zjawisko. Kobieta przenosi się w kosmos i wraca na Ziemię, by nawiązać nić porozumienia z mężczyzną na piedestale.

The Song Of A Lost Boy, Daniel Quirke, Wielka Brytania / United Kingdom, 2020, 9’56’’

Ben, młody chórzysta, który po tym, jak w połowie partii solowej łamie mu się głos, przeżywa kryzys wiary, postanawia uciec ze swojego miasteczka. Spotyka grupę nomadów, którzy go przyjmują, chociaż Ben ukrywa, kim naprawdę jest. Musi zdecydować, czy powiedzieć prawdę.