Fot.

Konkurs Międzynarodowy III

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
Pokazy konkursowe
Dla dorosłych
21.04
-
/
2021
17.00

Kurator:

Tio Tomás, A Contabilidade Dos Dias / Uncle Thomas, Accounting For The Days, Regina Pessoa, Portugalia, Kanada, Francja / Portugal, Canada, France, 2020, 13’03’’

Osobiste i wizualne wspomnienia Reginy, hołd dla jej wuja Thomasa, skromnego mężczyzny wiodącego prosty i anonimowy żywot. Oto dowód, że nie trzeba być „kimś”, aby stać się wyjątkową osobą.

Portret Kobiecy / Portrait of a woman, Natalia Durszewicz, Polska / Poland, 2020, 4’50’’

Opowieść o kobiecie, która istnieje jako niedokończona wersja samej siebie. Nieświadomie przechodzi przez różne stany emocjonalne i etapy życia. Nagle budzi się jej prawdziwa natura, zmuszając ją do walki o wyzwolenie. Nie wiadomo jednak, czy wygra.

Toonekurg / The Stork, Lucija Mrzljak & Morten Tšinakov, Estonia, 2020, 15’51’’

Paląc papierosa na balkonie, obywatel Bocian przeżywa chwilę olśnienia, zdając sobie sprawę, że nie jest człowiekiem, a ptakiem.

Lethe, Wojciech Siejak, Polska / Poland, 2020, 1’09’’

Umysł jest miejscem niestabilnym. Niekiedy myśli najbardziej pielęgnowane znikają przez chwilową nieuwagę. Innym razem te niechciane zakorzeniają się bardzo głęboko i trwają z bolesną determinacją.

Farse / Farce, Robin Jensen, Norwegia / Norway, 2019, 10’54’’

Mężczyzna, kobieta i maszynka do mięsa. Miłość to bałagan.

Ecorce / Peel, Samuel Patthey & Silvain Monney, Szwajcaria / Switzerland, 2020, 15’03’

W pewnym ukrytym miejscu, życie codzienne mieszkańców domu spokojnej starości toczy się powoli, a czas wydaje się stać w miejscu. Jedni ćwiczą, inni odpoczywają lub trzymają się ustalonego harmonogramu, którego należy przestrzegać każdego dnia: lekarstwa, posiłki, gry… Czas ucieka, a w pobliżu rozciąga się las.

Schast'e / Happiness, Andrey Zhidkov, Rosja / Russia, 2020, 5’

W zimnym, odrażającym świecie chaosu człowiek szuka swojego prawdziwego szczęścia, mając nadzieję, że proste rzeczy mogą przekształcić się w jego szczęście. Jednak jego próby kończą się w otchłani samotności i ubóstwa.

Brązowy i Niebieski / Brown and Blue (Pablopavo i Ludziki), Marcin Podolec, Polska / Poland, 2019, 4’

Teledysk do piosenki zespołu Pablopavo i Ludziki.