Fot.

Kropla Piękna, reż. Cho Kyung-hun

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy pełnometrażowe
19.04
-
/
2021
20.00

Kurator:

Kropla Piękna to przerażająca opowieść, której główna bohaterka, Yeji - sfrustrowana niepowodzeniami i zakompleksiona, żyjąca w społeczności przesadnie skoncentrowanej na wyglądzie, trafia na niebezpieczną i cudowną za razem substancję, zwaną Kroplą Piękna. Dzięki niej Yeji staje się ideałem i cieszy się życiem pięknej kobiety. Szybko odkrywa jednak niebezpieczne efekty uboczne. Staje się zbyt chciwa, a jej pragnienie bycia atrakcyjną nigdy nie zostaje zaspokojone. Doprowadza ją to do upadku w świecie, którym rządzi materializm i obsesja na punkcie wyglądu. 

Filmowa historia zaczerpnięta została z najpopularniejszego odcinka internetowej serii komiksów opublikowanej na legendarnym webtoonie w serwisie Naver, autorstwa OH Seong-dae pt. “Tales of the Unusual”: „Beauty Water”.


Festiwale

  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy, Francja; 
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy Fantasia w Montrealu, Kanada;
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych w Bucheon, Korea Południowa


Cho Kyung-Hun

Urodził się w 1975 roku. Ukończył Uniwersytet Yonsei, zdobywając tytuł magistra zarządzania biznesem. Wyreżyserował krótkometrażowe filmy animowane „Constipation” (1996),  „Hungry” (2000) i „Revenge impossible2” (2001). Następnie założył wytwórnię filmową Studio Animal, gdzie wyreżyserował i  wyprodukował wielu tytułów, z czego najbardziej reprezentatywne filmy, których był producentem, to m.in. „Medical Island” (2003), „Ghost  Messenger” (2010), „Hanging On!”(2014). „Beauty Water” to pierwsza wyreżyserowana przez niego, po serii krótkich metraży,  komercyjna produkcja pełnometrażowa.


Filmografia

  • 1996 - Constipation (animacja krótkometrażowa)
  • 2000 - Hungry  (animacja krótkometrażowa)
  • 2003 - Revenge impossible 2  (animacja krótkometrażowa)