Fot.
kadr z filmu "Mami Fatale. Herbatka z trollem"

Małe Animocje - #bajkizpolski: „Podróżowanie” – zestaw filmów krótkometrażowych

Kategorie

11.09
-
/
2022
12.00

Kurator:

Zestaw skupia się na czerpaniu przyjemności podczas wspólnych wycieczek w nowe miejsca. To opowieści o przeżywaniu przygód z bliskimi i byciu otwartym na poznawanie nowych miejsc.

 

Agatka, Agatka i Marynarz, s. II odc. 6.

Agatka i Cyryl podczas oglądania książeczki o statkach słyszą nagle donośny głos. To Marynarz – ratownik morski, który właśnie otrzymał kolejne wezwanie po pomoc. Razem z bohaterami udaje się na daleką północ.

 

Pamiętnik Florki, Podróż, s. I odc. 12.

Nadeszły wakacje i Florka wyjeżdża z rodzicami nad morze. W pewnym momencie rodzice zauważają brak chłopców i rozpoczynają poszukiwania. Czy wakacyjna podróż będzie miała szczęśliwe zakończenie?

 

Mami Fatale, Herbatka z trollem, s. II, odc. 8.   

Jest jesień. Mami, Psina i Prosię wyposażeni w plecaki idą na wycieczkę do lasu. Gdy na ich drodze staje leśny Troll, swą posturą budzi przerażenie. Prosię natychmiast ucieka, porzucając Psinę uwieszonego na gałęzi. Wkrótce jednak okazuje się, że Troll jest naprawdę pomocny i dobroduszny.  

  

Mami Fatale, Italiano s. II, odc. 11.

Obok domku Mami ląduje helikopter. To Cheddar i Pasta wracają z Włoch z wyjątkowym prezentem – przepisem na lasagne. Mami od razu zaczyna przygotowywać włoski przysmak, ale kiedy Mami, Psina i Prosię biorą kęs –natychmiast znikają. Teleportują się na plażę w pobliżu Neapolu. Tak zaczyna się włoska przygoda, w trakcie której Prosię, całkiem niespodziewanie, spotyka miłość swojego życia. 

 

Przytul mnie, Wycieczka, s. IV, odc. 6.

Tatuś zaplanował dla Misia fascynującą wycieczkę polesie. Mimo najlepszych chęci i rzekomej doskonałej znajomości terenu Tatuś szybko gubi drogę.

 

Przytul mnie, Cała naprzód, s I, odc. 6.

Po przypadkowym spotkaniu z ludźmi misie znajdują opuszczony kajak i bez wahania wypływają w pełen przygód rejs.

 

Przedszkolaki, Wycieczka do lasu, s. II odc. 34.

Przedszkolaki wybierają się na wycieczkę do lasu. Kucharka przygotowała w koszyku przysmaki. Miejsce biwaku okazuje się być ścieżką mrówek. Dzieci poznają zwyczaje owadów. Na koniec wszyscy zajadają racuchy z jabłkami.