Fot.
kadr z filmu "Opowiadania z Piaskownicy: Lupa"

Małe Animocje - #bajkizpolski: „Zabawa” – zestaw filmów krótkometrażowych

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
12.06
-
/
2022
12.00

Kurator:

O nudzie i zabawie, która z niej wynika, a także trochę o zabawkach.

Zestaw „Zabawa” skupia się na kwestii budowania relacji podczas wspólnego spędzania czasu. To opowieści o współdziałaniu, pokazujące, że choćby i najbrzydsza pogoda nie przeszkodzi wyobraźni i dobrej zabawie.

 

Agatka, Agatka i Samolot, s. II odc. 9

Agatka odwiedza ze swoim tatą warsztat naprawy drewnianych zabawek, aby skleić złamane skrzydło samolotu-zabawki. W warsztacie jest bardzo dużo jeżdżących zabawek, które właśnie urządzają wielki wyścig. Agatka bierze w nim udział, pilotując swój drewniany samolocik. Czy zwycięży?

 

Pamiętnik Florki, Barbara, s. I odc. 4

Florka marzy o Barbarze – pięknej lalce, którą widziała w reklamie. Mimo że rodzice przekonują ją, że lalka jest brzydka, mała ryjówka cały czas zamęcza ich prośbami. Jednak dzięki ciekawemu pomysłowi rodziców Florka przekona się, że robienie czegoś samemu to znacznie lepsza zabawa niż kupowanie gotowych zabawek.

 

Mami Fatale, Pod fatalną banderą, s. I, odc. 8 s. II

Po deszczowym popołudniu domownicy budzą się otoczeni przez wodę. Wędkarskie zabawy kończą się jednak nie lada przygodą – z głębin wydobywa się wielka ryba, która połyka cały domek. Bohaterowie znajdują się więc w brzuchu ryby! Czy uda im się wydostać na zewnętrz?

 

Opowiadania z Piaskownicy, Lupa, s. I, odc. 2

Nuda w deszczowy dzień to prawdziwa zmora każdego kilkulatka. Z niesprzyjająca pogodą za oknem Tomek walczy za pomocą prezentu od taty – lupy, która daje chłopcu nowe spojrzenie na otaczający go świat przedmiotów w zaciszu domowym.

 

Przytul Mnie, Zróbmy coś, s. III odc. 3

Misie spędzają dzień nad rzeką. Miś chce bawić się z Tatusiem, ale ten cały czas śpi. Zagniewany Miś postanawia zrobić Tatusiowi psikusa.

 

Przytul mnie, Deszcz, s. III odc. 11

Tatuś i Miś spędzają deszczowy dzień w swojej jaskini, starając się znaleźć sobie dobre zajęcie. Mimo że pozornie wydaje się to nieskomplikowane, tak naprawdę to bardzo trudne zadanie.

 

Przedszkolaki, Zabawka Kasi, s. II odc. 37

Kasia przyniosła do przedszkola swoją nową zabawkę. Nie chce dzielić się nią z innymi dziećmi, więc zostaje sama. Chłopcy w tym czasie bawią się: budują z zabawek miasto. Dziewczynki dołączają do chłopców, miasteczko się „rozrasta”. Dorotka zaprasza Kasię do wspólnej zabawy. Czy Kasia zdecyduje się zostawić zabawkę i dołączyć do innych dzieci?

 

Żubr Pompik, Meszki, s. I odc.11

Jest upalny dzień i Polinka strasznie się nudzi. Ożywia się dopiero na widok malutkich much, które przyleciały na polanę. Początkowo żubrzyczka jest nimi zachwycona. Nawet wtedy, gdy Pompik zaczyna przed nimi uciekać i skarżyć się, że meszki gryzą. Czy bohaterowie znajdują skuteczny sposób na poradzenie sobie z uciążliwymi gośćmi?