Fot.

Małe Animocje: "Gordon i Paddy", reż. Linda Hambäck

Kategorie

Dla dzieci
Filmy pełnometrażowe
07.04
-
/
2019
10.00

Kurator:

Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu.

Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?

Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

Wybrane nagrody i wyróżnienia:

  • Berlin International Film Festival 2018 - Crystal Bear, nominacja
  • Hamburg Film Festival 2018 - Michel Award, nominacja

Linda Hambäck urodziła się w Seulu, w Korei Południowej w 1974 roku. Pracuje w przemyśle filmowym i telewizyjnym od ukończenia studiów w 1998 roku. Od tamtej pory zajmuje się przede wszystkim  produkcją seriali, reklam i filmów krótkometrażowych. Od kilku lat głównie produkcjami animowanymi.

W 2006 roku jej pierwsza, oparta na faktach książka pt. "Familjepack" ukazała się nakładem wydawnictwa Ordfront Förlag. Współautorką publikacji jest Anna Lagerblad.

Filmografia:

  • 2017, Gordon & Paddy
  • 2016, Bajsfilmen - Dolores och Gunellens värld
  • 2014, Tänk om... (krótkometrażowy)
  • 2013, Fighting Spirit (dokumentalny, krótkometrażowy, jako Linda Hamback)