Fot.
kadr z filmu "Przytul mnie"

Małe Animocje grają z WOŚP - #bajkizpolski: „Zabawy na śniegu” – zestaw filmów krótkometrażowych

Kategorie

Dla dzieci
Filmy krótkometrażowe
29.01
-
/
2023
12.00
wrzutka do puszki WOŚP
Kup bilet

Kurator:

Zestaw pokazuje najmłodszym, że zima to czas dobrej zabawy na śniegu w gronie najbliższych przyjaciół.

Żubr Pompik, Śnieżyca, s. I, odc. 3

Wszystkie żubry wróciły ze swoich wędrówek na żubrzą polanę, a temperatura znacząco spadła. To znak, że nadchodzi zima. Polinka, która nigdy jeszcze nie widziała zimy, zaczyna bać się tej nieznanej pory roku. Gdy w końcu spada pierwszy śnieg, tato Pomruk zaczyna uczyć córkę brykania w zaspach, zaś Pompik z mamą Poradą oglądają śnieżynki i tropią zwierzęta po śladach zostawionych na śniegu. Szybko okazuje się, że zima wcale nie jest taka zła.

Żubr Pompik, Tropy na śniegu, s. I, odc. 5

Jest piękny zimowy dzień. Pompik i Polinka idą zobaczyć, jak wygląda las schowany pod białym puchem. Zaczynają zabawę w chowanego. Dzięki śladom pozostawionym przez Polinkę na śniegu, Pompik szybko znajduje siostrzyczkę. W trakcie zabawy żubr ze zdumieniem odkrywa, że nie wszystkie tropy są takie same. Tak oto zaczyna się zabawa w odkrywanie, czyje ślady widać na śniegu. W ten sposób Pompik i Polinka natrafiają na małego wilczka, który zgubił drogę do domu. Czy żubrzyki pomogą mu wrócić do rodziców?

Mami Fatale, Śnieżne wojny, s. I, odc. 3

Nadchodzi zima. Bohaterowie radośnie bawią się w śniegu. Lepią bałwana, który magicznym sposobem (dzięki nieznanej roślinie, którą Prosię użyło zamiast zwyczajnej marchewki) – ożywa. Śniegowy bałwan bez ustanku ciska w bohaterów śnieżne kule. Ciekawe jak zasmakuje mu ostre gazpacho Mami Fatale?

HipHip Hurra, Kto ukradł Słońce? s. II odc. 1

Żyrafa Roża spostrzega podczas malowania w plenerze, że słońce świeci krócej. Hip-Hip i Hurra otwiera śledztwo, aby dowiedzieć się, dlaczego w ziemie słońce zachodzi szybciej.

Przytul Mnie, Zima zła, s. I, odc. 8

Miś spotyka inne zwierzątka, które doradzają mu, jak najlepiej przygotować się na nadchodzące długie zimowe miesiące.

Przytul mnie, Zimowy sen, s. I, odc. 9

Miś wybudza się ze snu w środku zimy i spędza czas na zabawie z nowym przyjacielem. Kiedy nadchodzi wiosna i zimowa drzemka się kończy, Tatuś nie może uwierzyć w historie synka.

Przedszkolaki, Śniegowe kule, s. III, odc. 9

W zimowy dzień przedszkolaki bawią się, strzelając do siebie kulkami śniegu. Sąsiad, który podgląda zabawę, obrywa przypadkową kulą i postanawia włączyć się do zabawy. Śnieżne kule pana Benka są stanowczo za duże i o mały włos doszłoby do trafienia.