Fot.

Małe Animocje: Moja mama gorylica, reż. Linda Hambäck i spotkanie z odtwórczynią roli Joanny

Kategorie

Dla dzieci
Filmy pełnometrażowe
Wydarzenia specjalne
13.03
-
/
2022
11.30 - spotkanie / 12.00 - film

Kurator:

Film na podstawie książki Fridy Nilsson pod tym samym tytułem.

​Pewnego dnia przed domem dziecka Czysty Kąt, na starannie zagrabionej żwirowej alejce, hamuje z piskiem opon rozklekotane volvo. Wysiada z niego... gorylica! Przyjechała, by adoptować jedną z sierot. Niemal od razu wie, które to będzie dziecko.

Biedna Jonna! Tak marzyła, żeby jej mama była elegancka i pachniała perfumami. Gorylica jest wielka‚ niezgrabna i niechlujnie ubrana. W dodatku podobno pożera dzieci. Niestety Jonna nie ma wyboru. Gorylica zabiera ją ze sobą. Jaki los czeka Jonnę? Czy spełnią się jej obawy? I czy wróci do domu dziecka, gdy tak postanowi urząd gminy?

Rozmowa z reżyserką filmu po projekcji na festiwalu Ale Kino w Poznaniu.

Przed seansem, o godzinie 11.30 zapraszamy na spotkanie z Sabiną Bednarz - dziewczynką dubbingująca główną bohaterkę - Joannę

Dziecięca aktorka filmowa, musicalowa i dubbingowa ucząca się m. in. w Studio Buffo, Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego, w Teatralnej Akademii Musicalu przy Teatrze Roma oraz w Warsztatowej Akademii Musicalowej.

Pochodzi ze Śląska. Ma starszego brata Michała oraz kota i psa.

Obecnie przygotowuje się do roli Matyldy w musicalu Matylda będącym polską wersją światowego hitu musicalowego Matilda, który przygotowywany jest w kooperacji przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy i Teatr Syrena w Warszawie. Rola Matyldy będzie jej pierwszą dużą rolą teatralną choć na scenie debiutowała już w produkcjach Warsztatowej Akademii Musicalowej.

Wystąpiła w kilku produkcjach filmowych oraz dubbingowych, gdzie zagrała obok wielu znanych aktorów.

Zagrała w Stuleciu Winnych, w Planecie Singli – osiem historii, w Gliniarzach i w Rodzinnym interesie.

Użyczyła swojego głosu w takich produkcjach jak: Moja mama gorylica, Tom i Lili, Fancy Nancy Clancy, Gofcia i Mochi, Detektyw Basia, Sisi młoda cesarzowa, Tajemniczy ogród, Gofcia i Mochi.

Współpracowała ze znanymi reżyserami dubbingowymi: Marią Brzostyńską, Elżbietą Kopocińską-Bednarek, Januszem Dąbrowskim i Dariuszem Kosmowskim.

Prowadzi swój kanał na YouTube Świat według Sabinki.