Fot.

Małe Animocje: "Tito i ptaki", reż. Gabriel Bitar, André Catoto Dias, Gustavo Steinberg

Kategorie

Dla dzieci
Filmy pełnometrażowe
07.04
-
/
2019
12.00

Kurator:

10-letni Tito mieszka z matką. Nagle wybucha tajemnicza epidemia...

... ludzie chorują pod wpływem strachu. Wkrótce Tito odkrywa, że lekarstwo może mieć coś wspólnego z pracami badawczymi nad śpiewem ptaków, prowadzonymi przez zaginionego ojca chłopca. Wyrusza więc z przyjaciółmi w podróż, by ocalić świat przed epidemią. Walka o antidotum staje się dla Tito okazją, by poszukiwać ojca i stawiać sobie pytania o własną tożsamość.

Na film składają się olejne obrazy, stanowiące tło, cyfrowe rysunki i animacja graficzna.

http://www.titoandthebirds.com/

Wybrane nagrody i nominacje:

 • Annie Awards 2019 - Najlepszy Animowany Pełnometrażowy Film Niezależny, nominacja
 • Sitges - Catalonian International Film Festival 2018 - Najlepszy Film Pełnometrażowy, wyróżnienie
 • Ale Kino! 2018 - Najlepszy FIlm Pełnometrażowy, nominacja
 • Toronto International Film Festival 2018 - oficjalna selekcja
 • Annecy International Animated FIlm Festival 2018 - Najlepszy FIlm Pełnometrażowy, nominacja
 • Anima Mundi International Animation Festival 2018 - Najlepszy FIlm Pełnometrażowy, nominacja

Gustavo Steinberg urodził się w São Paulo w 1973 roku. Od 1995 roku wyprodukował sześć filmów fabularnych, wyreżyserował dwa, a do czterech napisał scenariusze. Jego produkcje zdobyły wiele nagród, m.in. nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku, Digital Award na 60. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, nagrodę młodego jury na 53. Festiwalu Filmowym w Locarno, nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Latin American Los Angeles Film Festival, kwalifikację do oficjalnej selekcji 37. New York Film Festival.

Filmografia:

 • 2018, Tito i ptaki (animacja, pełnometrażowy)
 • 2008, End of the line (aktorski, pełnometrażowy)

Gabriel Bitar pracował nad tytułowymi sekwencjami i animacjami do wielu programów telewizyjnych i filmów fabularnych w Brazylii, takich jak Tropicália, Cidade Cinza i Tim Maia, a następnie współreżyserował „Tito i ptaki”. Jego warsztat wyróżnia bogactwo środków i różnorodność stosowanych materiałów. Maluje, fotografuje, tworzy akwaforty. Jest też członkiem multimedialnego kolektywu Várzea Ilustrada, specjalizującego się w pokazach animacji na żywo i interaktywnych projekcjach multimedialnych. Czterokrotny zdobywca nagrody na brazylijskim Festival do Minuto. Producent, animator i reżyser filmu krótkometrażowego “The City and Desire Nº5”. Współpracuje ze studiem animacji Veranito, w którym powstał film „Tito i ptaki”.

Filmografia:

 • 2018, Tito i ptaki (animacja, pełnometrażowy)

André Catoto Dias, ur. w 1979 r. w Rio de Janeiro, jest dziennikarzem. Odkąd ukończył studia, pracował przy produkcjach audiowizualnych. Dwa spośród jego filmów krótkometrażowych zdobyły nagrody na brazylijskim Festival do Minuto:  “Segredo” (2008) i “Receita de todo dia” (2009). Wyreżyserował też krótkometrażowy film “Imo” (2011), a w 2015 roku zwyciężył na festiwalu Cultura Inglesa i wyprodukował krótki metraż pt. “Say I am Only Seventeen”. Jego ostatni film krótkometrażowy to “@disexta”. W 2011 roku założył studio animacji, które funkcjonuje do dziś.

Filmografia:

 • 2018, Tito i ptaki (animacja, pełnometrażowy)
 • 2008, Say I am Only Seventeen (animacja, krótkometrażowy)