Fot.

Małe Mrówkojady - warsztaty rodzinne 6+

Kategorie

Dla dorosłych
Dla dzieci
Warsztaty
07.04
-
/
2018
12.00-13.30
5 zł (rodzice wstęp wolny)
Kup bilet

Kurator:

MAŁE MRÓWKOJADY, CZYLI LUBELSKI FESTIWAL FILMOWY DZIECIOM

Lubelski Festiwal Filmowy jest jednym z największych wydarzeń filmowych we wschodniej Polsce. Corocznie prezentuje setki autorskich produkcji z całego świata, a najlepsze nagradza statuetkami Złotego Mrówkojada. Filmy skierowane do młodszej widowni prezentowane są w ramach konkursu Małe Mrówkojady. Warsztaty, które proponujemy, to formuła wypracowana specjalnie na potrzebny Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Przeznaczone są dla rodziców i ich dzieci.

Działanie dzieli się na dwa etapy. Pierwszy to seans filmowy. Specjalnie wyselekcjonowane produkcje odkryją przed widzami nieznane światy i zapewnią im inteligentną rozrywkę. Wysoki poziom artystyczny i zróżnicowanie podejmowanych przez twórców tematów zapewni ciekawe doświadczenia nie tylko młodym widzom, ale także ich opiekunom. Za program pokazów odpowiada dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego Maciej Misztal.

Po projekcji zapraszamy widzów na warsztaty. Dla grupy wiekowej 6+ będą to działania ruchowe i plastyczne. Warsztaty poprowadzi Justyna Czarnota.

PROGRAM POKAZÓW:

  • Pajęczyna, reż.Natalia Chernysheva (Rosja) 2016, 4’

Czasami nawet najwięksi wrogowie mogą stać się przyjaciółmi.

  • Gwiazdy, reż. HanZhang (USA) 2016, 5’

Dziadek i wnuczek z sukcesem sprzedają gwiazdy na ulicznymstraganie. Pewnego wieczoru staje się jednak coś nieprzewidywalnego…

  • Zaginiony list, reż.Kealan O' Rourke (Irlandia) 2016, 8’

Chłopiec ze wszystkich sił stara się spełnić świąteczneżyczenie pewnej starszej pani.

  • Zostawić ślad, reż.Christina S. Nerland (USA) 2016, 5’

Rodzina arktycznych lisów próbuje pogodzić się z tym, żejeden z nich zaczyna znikać.

  • Uka, reż. Valle CombaCanales (Hiszpania) 2016, 3’

Mała dziewczynka postanawia pokolorować swój czarno-białyświat.

  • Sześcian, reż. JunYang (USA) 2016, 2’

Na plastyce dzieci ćwiczą rysowanie sześcianów. Jedno z nichpostanawia podejść do zadania w nieszablonowy sposób.

  • Magiczna perła, reż.Alexey Ignatov (Rosja) 2015, 13’

Marzenia mogą się spełnić w najmniej oczekiwanym momencie…

ŁĄCZNY CZAS POKAZU: ok. 40 min

Maciej Misztal

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Justyna Czarnota

pedagog teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury.