Fot.

MDA: Najgorsze animacje świata: „Tarzoon: Shame of the Jungle”, reż. Picha, Boris Szulzinger

Kategorie

Dla dorosłych
Filmy pełnometrażowe
Wydarzenia specjalne
26.10
-
/
2019
20.00
bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie
Kup bilet

Kurator:

„Plan dziewięć z kosmosu”, „Zabójcze ryjówki”, „Klątwa Doliny Węży”… kto z nas nie słyszał o filmach tak złych, że aż dobrych?

W stołecznym Kinie Muranów mają nawet comiesięczne pokazy takich produkcji! Cykl nazywa się Najgorsze filmy świata, a przygotowuje go Jacek Rokosz, który z pasją opowiada widzom o tym, czego doświadczą podczas pokazu.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Animacji zapraszamy na „najgorszą animację świata”, którą również w Bydgoszczy przybliży rzeczony autor cyklu we własnej osobie. Sprawdźcie swoje poczucie humoru i wytrzymałość. Kto wie, może okażę się, że "Tarzoon: Shame of the Jungle” będzie Waszym nowym guilty pleasure?
Film przeznaczony dla widzów dorosłych. 

 Animacja Tarzoon: Shame of the Jungle powstała na fali popularności amerykańskich „kreskówek” dla dorosłych jak „Kot Fritz” czy Downand Dirty Duck. Była też pierwszym zagranicznym filmem animowanym, który otrzymał oznakowanie wiekowe „X” (od 18 lat) i miał szeroką dystrybucję w USA. Co ciekawe - w 1980 roku Nowozelandzka Rada Cenzorów zakazała emisji tego filmu!

 Angielska wersja językowa filmu powstała w 1979 roku, a głosupostaciom użyczyli m.in. John Belushi i Bill Murray.

 

Opis filmu:

June jest pięknowłosą mieszkanką dżungli. Pewnego dnia hojnie obdarzona ale łysa królowa Bazunga wysyła armię twardych żołnierzy aby porwali dziewczynę i doprowadzili do jej pałacu. Przerażony Shame, przyjaciel June, musi ją wybawić z opresji. W swej akcji ratunkowej przyjdzie mu zmierzyć się z lwem i polującymi na niego białymi myśliwymi, a towarzyszyć mu będzie tylko jeden kompan – Flicka.

 

Jacek Rokosz

Rocznik 1977. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Od 2002 roku pracownik dydaktyczny macierzystej uczelni. Od roku 2010 - adiunkt. Twórca filmów animowanych. Współtwórca efektów specjalnych do filmu Piotruś i Wilk (Oscar). Współpraca reżyserska filmu animowanego Świteź. Pomysłodawca i realizator ogólnopolskiej akcji filmowej Najgorsze filmy świata (festiwale filmowe: Transatlantyk Poznań 2010–2013, FFK Katowice 2002–2014, Kino Muranów Warszawa 2009–2014). Od 2010 roku wykładowca w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Autor książki Stracone dusze. Amerykańska eksploatacja filmowa 1929-1959. Twórca podcastu Strefa Mroku, który ukazuje kulisy realizacji serii o tym samym tytule oraz inspirowanych nią współczesnych seriali. 

MDA czyli Międzynarodowy Dzień Animacji to święto powołane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego. Przez kilka dni wokół symbolicznej daty 28 października na całym świecie odbywają się pokazy filmowe, koncerty, wystawy i spotkanie, ponieważ tego dnia w 1892 roku w Museum Grévin w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji "Théâtre Optique" Émile’a Reynauda.