Fot.

Młodość w offie, czyli replika LFF 2018

Kategorie

Filmy krótkometrażowe
12.04
-
/
2019
10.35
wstęp wolny, dla uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
Kup bilet

Kurator:

Lubelski Festiwal Filmowy to jeden z najstarszych w Polsce międzynarodowych festiwali kina niezależnego, znany do 2016 roku jako „Złote Mrówkojady”. Do dziś nazwę tę noszą statuetki wręczane laureatom. Powstały w 2007 roku projekt to idealna przestrzeń dla tych, którzy lubią zadawać pytania i zastanawiać się nad odpowiedziami. To dla nich sięgamy po starannie wyselekcjonowane filmy z całego świata. Jednocześnie LFF łączy tradycyjne konkursy filmowe z nowoczesnym podejściem i lubelską otwartością. Na festiwalu nie brakuje różnorodnych warsztatów, koncertów, zabaw oraz długich rozmów zarówno z polskimi twórcami, jak i zagranicznymi gośćmi, którzy chętnie wtapiają się w społeczność festiwalową i konsekwentnie podkreślają niepowtarzalny klimat LFF. Od lat rozwijamy naszą filozofię kina, jako pretekstu do spotkań, wymiany poglądów i wzajemnego poznawania się. Napędza nas pasja, którą chcemy zarażać innych.

Wszystkie filmy w ramach LFF prezentowane są w blokach tematycznych, co jest wyróżnikiem festiwalu. Dodatkowo, na zakończenie każdego dnia, publiczność spotyka się z organizatorami i twórcami w specjalnej strefie nazwanej Film Cafe, by porozmawiać o obejrzanych produkcjach. Specjalnie dla MFFA Animocje przygotowaliśmy replikę LFF 2018, po której odbędzie się dyskusja - jej głównym tematem będzie młodość.

Program projekcji:

  • Pola, reż. Edyta Rembała (Polska) 2017, 20’
  • Bacha Posh, reż. Katia Scarton-Kim (Szwajcaria) 2018, 20’
  • Żołnierz w rozmiarze L / Large Soldier, reż. Noa Gusakov (Izrael) 2017, 23’
  • Szkolny blues / Schoolyard Blues, reż. Maria Eriksson-Hecht (Szwecja) 2017, 17’

Kurator: Maciej Misztal

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 - MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pomysłodawca i gospodarz projektów Warsaw Short Framing oraz Off na zakręcie. Instruktor warsztatów filmowych. Twórca i animator kina offowego. Nominowany w plebiscycie “Kuriera Lubelskiego” do tytułu Człowieka Roku 2018 w kategorii kultura.